На Черкащині суддя-АТОвець судить ватутінця за зраду державі

12 жовтня 2017, 12:16
У Звенигородці триває суд над 41-річним ватутінцем Євгенієм Авдєєвим, якого звинувачують у державній зраді та посяганні на територіальну цілісність. За інформацією СБУ, він розміщував на своїй сторінці у соцмережі «Вконтакті» інформацію із закликами до від'єднання Донецька та Луганська від України. Наприкінці серпня його затримали в Києві. Поїздом повертався із Росії, де працював останнім часом, інформує "Прочерк" із посиланням на  «Вечірні Черкаси».

Друге засідання у цій справі відбулося 9 жовтня. Більш як за годину до початку слухання справи під будівлею суду прийшли ветерани АТО та місцеві волонтери, які пильно стежать за ходом справи.

Батько підсудного, 65-річний Валентин Авдєєв, переконаний, що син ні в чому не винний і є жертвою місцевих волонтерів.

– Його хочуть ні за що засудити, – розповідає російською чоловік. – У чому його провина? Ставив «лайки» під якимись дописами в Інтернеті? У всьому винні ватутінські волонтери. Син три роки був членом місцевої компартії. Вступив туди за рік до війни. На цій основі вони посварилися. Коли були обшуки, то нічого не знайшли у квартирі. У комп'ютері теж не було того відео про сепаратизм, в якому звинувачують. До Росії не тікав, а поїхав працювати, бо жодних підписок про невиїзд він не давав. Пробув там півтора року. Його пограбували. Мусив повертатися, бо не мав паспорта українського.

Євгеній Авдєєв жив у Москві. Після пограбування його до себе взяв росіянин. Батько пізніше віддав тому 2 тисячі доларів за допомогу. Затримали його на залізничному вокзалі у Києві. На той момент він перебував у розшуку. Суд присудив ватутінцю тримання під вартою. Сам він не визнає себе винним, хоч у його словах відчувається зневага до українських військових і лояльність до російських.

– Я проти війни, – запевняє Авдєєв-молодший. – Мій батько – росіянин. Тому мені і той народ рідний, і цей. Але не треба було западенцям лізти на той Донбас. Не знаю, чи є російські війська зараз там, але я вірю, що вони допомагають. Бо воювати чимось потрібно. Це правильно. Від тих бандерлогів же чимось потрібно захищатися.

За півгодини до початку суду приходить ще близько 10 активістів. Розмовляють із батьком підозрюваного. Починається суперечка. Один із АТОвців кидається до чоловіка. Той перелякано відсахується. До залу засідань заводять підсудного. Садять у «клітку». Суддя Володимир Дудніченко починає засідання. Він – колишній військовий. На початку російсько-української війни добровільно записався до лав Збройних сил. Допитують свідка. У цей час молодший Авдєєв уважно вивчає матеріали слідства. Адвокат просить скасувати запобіжний захід.

– Немає доказів про його антиукраїнську діяльність, – переконує суддю захисник. – Підозру про скоєння злочину моєму підзахисному не вручили. На документі відсутній його підпис. Тому не можна стверджувати, що він переховувався у Росії від слідства.

Суд оголошує перерву та йде до нарадчої кімнати.

«Помахайте прапором», – глузливо звертається то присутніх Авдєєв. Показує їм середнього пальця. Зчиняється гамір.

«Сиди там тихо, бо я зараз доберуся до тебе і придушу», – кричить один із колишніх військових. Євгеній посміхається у відповідь.

«Свора поліцаїв», – каже ледь чутно підсудний.

Коли суддя повертається, захисник підозрюваного просить провести судово-психіатричну експертизу.

– Мій клієнт міг бути у нестабільному психічному стані у той час. Лікар, якого слідство допитувало, запідозрив його неадекватний стан. Авдєєва колись комісували з армії, бо мав розлад особистості. Про це є запис в амбулаторній картці. Тобто він міг не усвідомлювати, що коїть, – запевняє адвокат.

Зрештою, суд призначає медичну експертизу психічного стану Євгенія Авдєєва. Її мають провести амбулаторно в Черкасах. Термін запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою йому продовжено ще на 60 діб.

Підсудний незадоволений такою ухвалою й каже, що очікував цього.

– Я вважаю, що розгляд відбувається з обвинувачувальним нахилом, – говорить Євгеній Авдєєв. – Суддя ставив провокативні запитання. До Росії я не тікав. Їздив туди працювати. Ремонтував побутову техніку. Я, можливо, – більший патріот, ніж ці волонтери. Я не проти українців, але маю право на висловлення власних думок. Хоча в Інтернеті не викладав матеріалів на тему сепаратизму.

Коли буде наступне засідання, поки не відомо. Якщо провина Авдєєва буде доведена, може сісти до в'язниці на 5 років.

Сергій Радченко.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору