На Черкащині створили 125 інклюзивних класів для дітей з особливими потребами

28 жовтня 2016, 09:34

57baf88290496

Цьогоріч в Черкаській області нараховується 71 навчальний заклад, де запроваджено інклюзивне навчання для 141 дитини у 125-ти класах. Водночас, відповідно до постанови Кабміну, з 1 вересня 2017 року буде припинено набір учнів до підготовчих та перших класів спеціальних шкіл (шкіл-інтернатів) та забезпечено умови для навчання цих дітей у спеціальних або інклюзивних класах загальноосвітніх навчальних закладів.

Про це розповіла заступник начальника управління освіти і науки Черкаської ОДА Оксана Сімушіна, пише УНН-Центр.

“До того ж, за умовами інклюзивного навчання, учителі у таких класах мають бути забезпечені й асистентами. Цьогоріч вже маємо 38 асистентів. Для порівняння, у минулому році в області працювали 39 загальноосвітніх навчальних закладів, де було створено 65 інклюзивних класів, у яких навчалося 70 дітей. Також минулого року мали 26 посад асистентів учителів. Згідно із постановою до 2022 року всі діти, які навчаються в спеціальних школах (школах-інтернатах) для дітей із затримкою психічного розвитку, поступово перейдуть на навчання до загальноосвітніх навчальних закладів”, — розповіла Сімушіна.

За словами фахівця, нині в Черкаській області функціонує 22 інтернатні навчальні заклади, у тому числі чотири навчально-реабілітаційні центри, чотири загальноосвітні санаторні школи-інтернати, чотири загальноосвітні школи-інтернати, з них три — для обдарованих дітей, сім спеціальних загальноосвітніх шкіл-інтернатів та дві школи-інтернати для дітей із затримкою психічного розвитку. Крім того, діє один дитячий будинок для дітей шкільного віку, де виховуються діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування.

Як зазначають в управлінні освіти, такий проект дасть змогу забезпечити рівний доступ до якісної освіти дітям з особливими освітніми потребами проживаючи в сім’ї, сприятиме їхньому успішному навчанню, розвитку та соціалізації.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору