На Черкащині студенти боронять від браконьєрів рідкісні підсніжники

03 березня 2016, 10:30

Безымянный

Білосніжним килимом вкрилося лісове урочище Холодний Яр. Там росте підсніжник Складчастий - унікальний для цієї місцини, бо в Україні побачити такий можна лише в Криму. Холодноярський первоцвіт - ласий для браконьєрів, інформують Факти.ICTV.

Десант студентів висадився у Холодному Яру. У лісовому урочищі боронитимуть рідкісні для цієї місцини первоцвіти - підсніжник Складчастий. Він поширений у горах Криму, а тут - облюбував рівнину.

Олександр Задоя, студент-еколог четвертого курсу: Наша задача полягає в тому, щоб ніхто не пошкодив і не зірвав, адже зірваний підсніжник вже нікому не потрібен.

Близько тридцяти студентів-екологів та біологів таборяться у цій сільській хаті. Щодня на світанку вирушають за сім кілометрів на патрулювання червонокнижного первоцвіта. Він росте на кількох локаціях та у заповіднику. Дорогою розвішують пам'ятки-попередження.

Анна Сірик, студентка четвертого курсу: Пам'ятка, щоб знали, що так не можна роботи, що це урочище лише одне на всій Україні, крім Криму, де зростають ці підсніжники. За кожну пошкоджену або зірвану рослину штраф 49 гривень. А за продаж або придбання від 1700 до 3 тисяч 655 гривень.

Студенти-охоронці приїздять сюди щороку, щойно білосніжний первоцвіт підніме голову до весняного сонця. За роки патрулювання вдалося не лише збільшити популяцію рідкісної рослини, а й відвадити браконьєрів, кажуть лісівники. Тепер на злочин зважуються одиниці.

Василь Борота, головний лісничий державного підприємства «Кам'янське лісове господарство»: Поки не велаися охорона його знищували, приїжджали на нього подивитися - різали, частину заготовляли для реалізації на ринках, особливо в передсвяткові дні. Вирізали так, що в деяких місцях він навіть пропав.

На ринку первоцвіти вже продають. З-під поли. 15 гривень за букетик.

Олександр Давиденко, начальник управління інспектування Черкаської міської ради: Більше буде перед 8 березня і після, оскільки квітка ще тільки розпускається. Це дійсно квітка привозна, це видно по формі і листка і квітки, це не місцева, не холодноярська. Будь-які заборонено продавати.

Бабцю, яка продавала підсніжник, цього разу не оштрафували. Аби не позичати очі у Сірка і не платити, такою красою краще просто милуватись, впевнені екологи і з ними згодні туристи.

Олександр Таран, житель Черкас: Я сюди приїхав і відчув, яка тут краса. Хочеться її сфотографувати і подарувати знімки, чим дарувати мертву квітку, щоб вона постояла один день чи два і пропала. Це краса неймовірна.

Із розумним підходом ця краса зможе радувати око ще не одного покоління, кажуть студенти. Вони не залишатимуть урочище впродовж трьох наступних тижнів.

Поділитись

Коментарі

Вгору