На Черкащині студенти боронять від браконьєрів рідкісні підсніжники

03 березня 2016, 10:30

Безымянный

Білосніжним килимом вкрилося лісове урочище Холодний Яр. Там росте підсніжник Складчастий - унікальний для цієї місцини, бо в Україні побачити такий можна лише в Криму. Холодноярський первоцвіт - ласий для браконьєрів, інформують Факти.ICTV.

Десант студентів висадився у Холодному Яру. У лісовому урочищі боронитимуть рідкісні для цієї місцини первоцвіти - підсніжник Складчастий. Він поширений у горах Криму, а тут - облюбував рівнину.

Олександр Задоя, студент-еколог четвертого курсу: Наша задача полягає в тому, щоб ніхто не пошкодив і не зірвав, адже зірваний підсніжник вже нікому не потрібен.

Близько тридцяти студентів-екологів та біологів таборяться у цій сільській хаті. Щодня на світанку вирушають за сім кілометрів на патрулювання червонокнижного первоцвіта. Він росте на кількох локаціях та у заповіднику. Дорогою розвішують пам'ятки-попередження.

Анна Сірик, студентка четвертого курсу: Пам'ятка, щоб знали, що так не можна роботи, що це урочище лише одне на всій Україні, крім Криму, де зростають ці підсніжники. За кожну пошкоджену або зірвану рослину штраф 49 гривень. А за продаж або придбання від 1700 до 3 тисяч 655 гривень.

Студенти-охоронці приїздять сюди щороку, щойно білосніжний первоцвіт підніме голову до весняного сонця. За роки патрулювання вдалося не лише збільшити популяцію рідкісної рослини, а й відвадити браконьєрів, кажуть лісівники. Тепер на злочин зважуються одиниці.

Василь Борота, головний лісничий державного підприємства «Кам'янське лісове господарство»: Поки не велаися охорона його знищували, приїжджали на нього подивитися - різали, частину заготовляли для реалізації на ринках, особливо в передсвяткові дні. Вирізали так, що в деяких місцях він навіть пропав.

На ринку первоцвіти вже продають. З-під поли. 15 гривень за букетик.

Олександр Давиденко, начальник управління інспектування Черкаської міської ради: Більше буде перед 8 березня і після, оскільки квітка ще тільки розпускається. Це дійсно квітка привозна, це видно по формі і листка і квітки, це не місцева, не холодноярська. Будь-які заборонено продавати.

Бабцю, яка продавала підсніжник, цього разу не оштрафували. Аби не позичати очі у Сірка і не платити, такою красою краще просто милуватись, впевнені екологи і з ними згодні туристи.

Олександр Таран, житель Черкас: Я сюди приїхав і відчув, яка тут краса. Хочеться її сфотографувати і подарувати знімки, чим дарувати мертву квітку, щоб вона постояла один день чи два і пропала. Це краса неймовірна.

Із розумним підходом ця краса зможе радувати око ще не одного покоління, кажуть студенти. Вони не залишатимуть урочище впродовж трьох наступних тижнів.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору