На Черкащині стартували Всеукраїнські Сковородинські навчання «Пізнай себе»

06 жовтня 2017, 09:06

5 жовтня 2017 року в Черкаському національному університеті імені Богдана Хмельницького розпочалися Всеукраїнські Сковородинські навчання «Пізнай себе», повідомляє прес-служба закладу.

З вітальним словом до студентів, викладачів і гостей навчань звернувся проректор з наукової, інноваційної та міжнародної діяльності Сергій Корновенко:

— Цим заходом університет долучився до просвітницької ініціативи Українського фонду культури — підготовки до відзначення на всеукраїнському й міжнародному рівнях у 2022 році 300-річного ювілею великого українського мислителя-мудреця, педагога, філософа, поета, композитора, музиканта, культурно-освітнього подвижника Григорія Савовича Сковороди. Символічно обрано й дату, адже саме 5 жовтня відзначають Всесвітній день вчителя в понад 100 країнах світу. Ця ідея покликана сприяти поглибленню інтересу до феноменальної спадщини українського мудреця, її популяризації в Україні й світі.

Науковці Черкаського національного та інших навчальних закладів виступили з доповідями, заглибилися в широкий спектр тематичної проблематики, яка стосується життя та творчої діяльності Григорія Сковороди. Про Григорія Савовича як мислителя-філософа розповів доцент кафедри філософії Павло Кретов. «Ми знову продовжуємо ловити його…», — розпочав Павло Васильович. Науковець наголосив на містичності філософії митця та її незаангажованість ні політикою, ні ідеологією.

Літературна спадщина Григорія Сковороди (в Ковраї) стала темою дослідження завідувача кафедри української літератури та компаративістики, професора Володимира Поліщука. Аналізуючи поетичну спадщину, літературознавець зазначив, що саме каврайський період є особливо важливим. Саме в Ковраї Сковорода написав 8 із 30 віршів-пісень, зокрема «De Libertate», у якому митець апелює до Б. Хмельницького як «батька вольності». Продовжив тему про життя філософа на Черкащині завідувач відділу історії краю ХIV-поч. ХХ ст. Черкаського обласного музею Сергій Ганницький.

Завідувач кафедри початкової освіти університету, професор Валентина Шпак говорила про ідею «Сродної праці» Григорія Сковороди в контексті соціальної теорії відчуження.  Ректор Комунального навчального закладу «Черкаський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних працівників Черкаської обласної ради» Наталія Чепурна виступила з доповіддю «Григорій Сковорода — "чоловік Божий, із людської ласки годований"». Методист Черкаського міського методичного кабінету установ освіти Олена Чмигова розповіла про синкретичний підхід щодо проведення у загальноосвітніх навчальних закладах міста Черкаси Всеукраїнських Сковородинських навчань «Пізнай Себе». Студентам також важливо було почути інформацію про актуальність вивчення творчості Григорія Сковороди у школі від учителя української мови і літератури спеціалізованої школи № 17 Галини Шепіль.

Присутні прослухали поезію про Григорія Сковороду у виконанні студенток 3 курсу навчально-наукового інституту української філології та соціальних комунікацій — Катерини Жукової та Віроніки Скрипай.

Також цього дня учасники заходу та всі охочі змогли переглянути тематичну виставку книг сковородинської тематики, підготовлену Науковою бібліотекою імені Михайла Миксимовича, й прослухати на перервах між парами радіопрограму з віршами, байками та піснями на слова Г. Сковороди від Студентського радіо ЧНУ ім. Б. Хмельницького.

—  Професорсько-викладацький склад нашого університету постійно проводить просвітницьку діяльність. Нам важливо оберігати пам’ять й про Григорія Сковороду, адже він є тією визначною постаттю України, яка зуміла осягнути вершини пізнання світу й людини. Його філософія стала основою для вчень багатьох суспільств, — переконаний ректор ЧНУ Олександр Черевко. — Сковородинські навчання спонукають науковців, освітян, діячів культури та студентську молодь знову звернутися до суспільно важливих поглядів філософа і великого українця.

 

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору