На Черкащині стартувала призовна кампанія

02 квітня 2018, 18:54

З 1 квітня на Черкащині розпочалася призовна кампанія, яка триватиме до 30 травня. 577 призовників мають поповнити лави військових. Про це повідомив на прес-конференції обласний військовий комісар Євген Курбет.

Він також зазначив, що не всі районі Черкащини провели необхідну роботу про призову. Серед тих, хто найкраще підготувався до кампанії — Драбівський, Звенигородський, Христинівський, Чигириньский райони. Тут готові до відправлення понад 70% призовників. Канівський, Чорнобаївський та Маньківський райони провели підготовчі заходи поверхнево і не готові до призовної кампанії.

Цього року, як і всі минулі існує проблема з явкою призовників на дільниці.

— Ми зіштовхнулися із суттєвою проблемою, яка повторюється з року в рік. Понад 13 тисяч призовників не з’явилося на призовні дільниці. Це понад 80% тих, кого ми викликали. — повідомив Євген Курбет.

Так, наприклад, з півсотні призовників, які перебувають на обліку в Ладиженській сільській раді, на призовну дільницю з’явилося лише 3. А з 51 призовника в Чорнобаївському районі до військоммату не з’явився жоден.

Основною причиною неявки є трудова міграція за межами області та проживання не за місцем реєстрації, що ускладнює вручення повісток.

Євген Курбет уточнює, що жоден з призовників не буде проходити службу в зоні АТО.

- Протягом квітня понад 350 чоловік буде відправлено в навчальні підрозділи. Ті, хто відправиться на службу в травні будуть її проходити в прикордонних службах, національній гвардії та Державній спеціальній службі транспорту, - зазначає Курбет. - Окрім того жоден призовник не буде проходити службу при військових комісаріатах, адже всі, хто проходить службу при них повинен мати не менше шести місяців служби в зоні АТО.

Перша відправка до Збройних сил України відбудеться 11 квітня.

 

Вгору