На Черкащині школярів навчають проникати на ворожу територію та «знімати» вартового

11 червня 2014, 09:41

На Канівщині козаки допомагають дітям опановувати секрети виживання у дикій природі та в умовах військового часу, інформує "Черкаський край".

Нині військово-патріотичне виховання молоді стає як ніколи актуальним. З’являється велика кількість патріотично налаштованих громадських організацій та об’єднань. Проте частина ентузіастів працювала над загартовуванням тіла і духу юних українців практично з перших днів незалежності. Так, у козацькому таборі «Хоробре серце», уже понад 15 років дітей загартовують, навчають основам виживання у дикій природі, прищеплюють любов до Батьківщини, а також дають знання з основ військової справи – орієнтування на місцевості, військової стратегії та тактики, а також основних правил користування зброєю.

— Ми від початку позиціонували себе як незалежна організація, тому не співпрацювали ні з державними, ні з приватними структурами, інколи навіть зазнавали утисків з цього приводу, але продовжували працювати на голому ентузіазмі, - коментує отаман канівського полку міжнародної ГО «Міжнародний союз козацтва» Василь Спіжовий. – Кілька років тому почали досить активно співпрацювати з рятувальною службою Канівського району, адже ми з рятувальниками маємо спільну мету - захист населення від різноманітних небезпек та військово-патріотичне виховання молоді.

Для реалізації поставлених цілей козацький табір «Хоробре серце» уже вп’ятнадцяте збирає дітей з усієї України у селі Ліпляве, що на Канівщині. Там маленькі патріоти вчитимуться їздити на конях, орієнтуватися в місцевості (в тому числі і по зірках), долати альпіністські спуски, пробираючись між кручами, та пізнаватимуть основи рукопашного бою. Окрім того, кожен з них спробує себе у ролі розвідника під час нічого походу, навчиться збирати лікарські трави, а також надавати першу долікарську допомогу при різноманітних травмах та пораненнях.

Поділитись

Коментарі

Вгору