Через безвихідь жителі села Мошни на Черкащині 20 квітня перекрили трасу Кременчук-Канів. За останній рік дорога, яка проходить через весь населений пункт, просто зникла. Поки в Черкасах ремонтували дамбу через Дніпро, весь транспортний потік ішов в об'їзд, через Мошни. І, зрештою, остаточно добив і без того роками не ремонтовану трасу, інформують "Подробности".
Ця ділянка траси державного значення Кременчук-Канів уже майже рік у такому стані - суцільні ями та вибоїни. Будували її ще за радянських часів - з пропускним навантаженням 5 тисяч автомобілів за добу, а зараз їх учетверо більше. Остаточно добив дорогу ремонт черкаської дамби, адже весь транспорт рушив в об'їзд через село Мошни.
"Ви подивіться ось стою, як, скільки, десь 20 сантиметрів і подивіться в діаметрі, на два метри. Можна оце проїхать, з цієї ями потрапляєш у наступну яму. Ви подивіться, які фури оце ходять тут", - говорить Василь Сметана, житель села Мошни.
Вирви водії здебільшого об'їжджають по узбіччю під парканами місцевих жителів. Через це в суху погоду село затягує щільна завіса куряви. Люди вже неодноразово зверталися до районної влади, аби відремонтували дорогу, але марно. Аби ще раз нагадати чиновникам про свою проблему, селяни - перекрили трасу.
"Неможливо жити в цих Мошнах, дістали, тому ми і вийшли на безстрокову акцію перекриваєм трасу і будемо стояти доти, поки не начнеться капітальний ремонт".
Буквально за лічені хвилині утворюється затор з автомобілів. Мітингувальники пропускають лише медиків, та рейсові автобуси. У деяких водіїв здають нерви і вони намагаються прорвати кордон, але під натиском розлючених жителів Мошнів повертаються назад.
"Ми всі свої. Ми з цього села, зніми окуляри і прочитай здай назад".
У облозі опинилися не лише вантажівки та легковики, а й техніка автодору - шляховики саме їхали латати ями у сусідньому Будищі. Місцеві жителі закидають їм бездіяльність та халтурну роботу, натомість робочі демонструють, з яким оснащенням доводиться працювати.
"Бачите! Іди газни, Вася. І це ви хочете, щоб ми дорогу зробили, та ніколи в жизні".
Аби розрядити ситуацію, на акцію приїхали керівники обласної Служби утримання доріг. Саме на їх балансі і перебуває розбита ділянка. Мітингувальникам начальник обіцяє відреагувати на їхні звернення. А от почати ремонт зможуть тільки після того, як з Держбюджету надійде фінансування. Проектна документація на ремонт дороги вже готується, але тільки на найпроблемніші сім кілометрів. Коли почнуть роботи - точної дати немає. Що ж стосується інших ділянок - там і надалі лише лататимуть ями.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram