На Черкащині селян підбурюють не називати вулицю іменем Героя АТО?

01 липня 2016, 22:57

8ce4d7b55715c8524a33f6f06a441fe2-300x196У селі Шарин Уманського району розгорівся скандал, пов'язаний із декомунізацією. Вулиці Комуністичній, яку мали перейменувати іменем загиблого АТОвця Володимира Рижака, дали нейтральну назву «Зарічна».

Як розповіла «Прочерку» мама загиблого АТОвця Ірина Рижак, все почалось відразу після загибелі її сина, коли тодішній голова райради пообіцяв назвати вулицю, де виріс і жив Володимир, іменем Героя.

- Коли під час декомунізації перейменували вулицю на «Зарічна», активісти та місцеві депутати почали обурюватись. На питання, чому не назвали вулицю іменем нашого сина, голова сільради відповіла: «Забагато букв потрібно писати на табличці», - розповідає пані Ірина.

Вона разом із чоловіком, який півтора роки воював у зоні АТО та був поранений, а також з активістами села опитували людей і ті в значній своїй кількості висловили бажання назвати вулицю саме іменем Героя. Однак, стверджує Ірина, коли сільська рада створила комісію і проводила голосування, то більшість проголосували за назву «Зарічна». Все, говорять батьки Володимира, через тиск сільського голови.

- Сільський голова і секретар сільради проти цього перейменування. Якось сільський голова сказала: «Що, ми не можемо закрити рота цим трьом бабам?». Перед голосуванням вони говорили людям: ви думайте, як голосувати, вам ще доведеться звертатись до сільради, - розповідає Ірина Рижак.

Натомість сільський голова села Шарин Зінаїда Мельник усі звинувачення відкидає. Говорить, процедура перейменування пройшла за усіма правилами.

- Було проведено таємне голосування без всіляких порушень. Комісія підрахувала голоси: проголосували 108 із 118 людей, які мають відношення до цієї вулиці. 72 голоси за назву «Зарчіна» і тільки 34 голоси за те, аби назвати цю вулицю іменем Рижака.

Також сільський голова стверджує, жодного тиску з боку влади на селян не було. Навпаки, активісти, які відстоюють перейменування вулиці іменем АТОвця самі вдаються до скандалу.

Крім того, за її словами, сам голова ОДА визнав перейменування справедливим.

Батьки Володимира це пояснюють так:

- Депутати районної ради на початку квітня на черговій сесії винесли питання декомунізації в с. Шарин ,Уманського району ,Черкаської області на обговорення ,та одноголосно прийняли звернення до губернатора про перейменування вулиці Комуністична у вул. Рижака Володимира. В кінці травня прийшла відповідь від губернатора Черкащини, що він не може тиснути на громаду села, від якої до нього теж прийшло клопотання про припинення тиску з боку районної ради та нав'язування свого бачення декомунізації.

Ірина Рижак говорить, що ця ситуація виснажила її родину морально, і вона вже не хочуть цього перейменування, а благає сільську раду припинити тиск на свою адресу, а також на адресу тих активістів, які підтримували сім’ю АТОвця.

- Мені особисто погрожували судом, на жінок, які працюють в селі, пишуть анонімні доноси, не дають нам спокійного життя. Вони хочуть нам закрити рота, але цього не буде, - емоційно висловлюється Ірина.

Натомість сільський голова села Шарин Зінаїда Мельник наголошує – жодного тиску з її боку та з боку сільської влади нема, а слова про те, аби затулити рота активістам належать не їй і трактовані неправильно.

- Це неправда, ніяких погроз і тиску не було. Якби це мало місце бути, люди б поїхали до району і написали б на мене скаргу, - говорить Зінаїда Мельник.

Сьогодні, 1 липня, у селі мала відбутись зустріч із депутатами райради, які підтримують перейменування вулиці у селі Шарин іменем Володимира Рижака.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору