На Черкащині роботодавець має сплатити 32 тис. грн. за недотримання вимог законодавства про працю

03 листопада 2017, 12:57

На Черкащині роботодавець має сплатити 32 тис. грн. за недотримання вимог законодавства про працю. Суд підтвердив недотримання роботодавцем положень ч. 3 ст. 119 Кодексу законів про працю України щодо незбереження за працівником, призваним на строкову військову службу, місця роботи, посади та середнього заробітку, повідомляє Управління Держпраці в Черкаській області.

Київський апеляційний адміністративний суд підтвердив правомірність дій фахівців Управління Держпраці у Черкаській області щодо захисту трудових прав громадянина, якого звільнили з роботи у зв’язку з призовом на строкову військову службу до Національної гвардії України.

На початку 2017 року, за зверненням громадянина про порушення трудових прав, Управлінням проведено позапланову перевірку додержання ТОВ «Далі-Транс» законодавства про працю.

Під час проведення позапланової перевірки встановлено факт недотримання товариством вимог ч. 3 ст. 119 Кодексу законів про працю України, що полягало у звільненні працівника з роботи у зв’язку з призовом на строкову військову службу під час дії особливого періоду, тобто, незбереження за ним місця роботи і середнього заробітку.

За результатами перевірки інспектором праці Управління складено акт та внесено припис про усунення порушень. Крім того, фахівець Управління склав протокол про вчинення директором ТОВ «Далі-Транс» адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 7 ст. 41 Кодексу України про адміністративні правопорушення. На товариство накладено штраф у розмірі 32 тисячі грн. за порушення ч. 3 ст. 119 Кодексу законів про працю України та ч. 2 ст. 39 Закону України «Про військовий обов’язок та військову службу».

ТОВ «Далі-Транс» звернулося до суду з адміністративним позовом про протиправність вказаної постанови, вбачаючи порушення у проведенні позапланової перевірки та відсутність порушення товариством положень ч. 3 ст. 119 Кодексу законів про працю України та ч. 2 ст. 39 Закону України «Про військовий обов’язок та військову службу».

Судом першої інстанції та Київським апеляційним адміністративним судом підтверджено правомірність дій фахівців Управління при проведенні перевірки за зверненням фізичної особи та щодо прийнятого рішення про накладення штрафу за порушення законодавства про працю. Апеляційний суд підтвердив, що звільнення вказаного військовослужбовця неправомірне, а отже накладений штраф товариству доведеться сплатити.

Управління Держпраці наголошує: на час виконання державних або громадських обов'язків, якщо за чинним законодавством України ці обов'язки можуть здійснюватись у робочий час, працівникам гарантується збереження місця роботи (посади) і середнього заробітку.

Працівникам, які залучаються до виконання обов'язків, передбачених законами України «Про військовий обов'язок і військову службу» і «Про альтернативну (невійськову) службу», «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», надаються гарантії та пільги відповідно до цих законів.

За працівниками, призваними на строкову військову службу, військову службу за призовом осіб офіцерського складу, військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період або прийнятими на військову службу за контрактом, у тому числі шляхом укладення нового контракту на проходження військової служби, під час дії особливого періоду на строк до його закінчення або до дня фактичного звільнення зберігаються місце роботи, посада і середній заробіток на підприємстві, в установі, організації, фермерському господарстві, сільськогосподарському виробничому кооперативі незалежно від підпорядкування та форми власності і у фізичних осіб - підприємців, у яких вони працювали на час призову. Таким працівникам здійснюється виплата грошового забезпечення за рахунок коштів Державного бюджету України відповідно до Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей».

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору