У Корсунь-Шевченківському 11 січня люди перекривали трасу “Київ-Ізварине”. Вони вимагали створення Корсунь-Шевченківського госпітального округу, бо це, на їхню думку, буде запорукою належних медичних послуг та збереження своєї районної лікарні під час проведення реформи медичної галузі, пише УНН-Центр.
Оптимізація медичних закладів для корсунців дорівнює знищенню, оскільки вони бачать прикрі приклади реорганізації інших структур — прокуратури, податкової, поліції. Тому й вийшли на київську трасу і перекрили автодорогу, аби привернути увагу до проблем провінційної медицини найвищого керівництва.
- Ми відстоюємо нашу лікарню, щоб не їздити хтозна куди. Ми ж всі такого віку, що здоров’я немає, а по нього далеко не поїдеш. Навіть частина наших „чорнобильців“ не можуть поїхати зараз у „чорнобильське“ відділення в область, тому що це далеко, — говорить один з учасників акції чорнобилець Борис Чорновол.
Інший учасник дивується відсутності медиків серед учасників акції: вони ризикують втратити роботу, але на перекриття дороги не вийшли.
- Я тут, бо мені небайдужа доля нашого району і лікарні. Мені 28, і я не ходжу до лікарні, але сьогодні стою тут за батьків, дідів, бабусь, для яких повинно бути все тут... Не хотілося б стикатися зі справами в лікарні, але життя таке непередбачуване, хтозна, коли доведеться. Ми не знаємо, що чекає нас завтра, але лікарня — це те, що повинно функціонувати, як і школи, і поліція. Ми патріоти нашого міста і не хочемо втрачати його, — сказав ще один протестувальник Василь Піскун.
Водії автомобілів, які змушені були зупинитися, поставилися до мітингарів з розумінням.
- В Старосіллі зараз закрили лікарню, і я оце їду з Києва, відпросився з роботи, щоб завезти тестя в Городишенську лікарню. Правильно люди роблять. Може, нагорі там зачешуться, бо вони ж усі за кордоном лікуються, їм наших проблем не зрозуміти. Ви — молодці!, — такої думки дотримувались більшість водіїв автівок.
Через кожні тридцять хвилин блокування учасники акції пропускали автомобілі і знову перекривали рух. Автівки, в салоні яких були діти та люди похилого віку, рейсові автобуси корсунці пропускали без зволікань. А тим, хто змушений був чекати, роздавали листівки та гарячий чай. Акція тривала зо 2 години. Відбувалася вона під наглядом поліцейських, які по завершенні відзначили, що порушень не було. Організатор акції, депутат облради Володимир Зуєнко розіслав листи у всі найвищі державні органи влади. Каже, поки що реакції немає. Але у МОЗі таки відгукнулися: запропонували надати обґрунтування вимоги щодо створення госпітального округу з центром в Корсуні-Шевченківському. Корсунці розійшлися з твердим наміром знову зібратися на акцію, якщо їх не почують.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram