На Черкащині жителі мікрорайону Гречківка містечка Сміла просять врятувати їхню бібліотеку. Одна на три тисячі населення за майже 60 років існування жодного разу не бачила капітального ремонту, косметичний роблять працівники і самі відвідувачі, інформують Факти.ICTV.
П'ять років тому заклад чиновники вже намагалися закрити рішенням сесій, але тоді на захист стало Міністерство культури. Та без капітального ремонту приміщення довго не вистоїть.
Книгозбірню звели майже 60 років тому. Відтоді - жодного капітального ремонту.
- В цьому році з бюджету розвитку було виділено шість мільйонів на культуру, нам з них виділили 150 тисяч, але ми цих коштів не отримали. Нам пояснюють, що коштів немає, легше закрить їм, ніж підтримати, - розповідає Валентина Головіна, завідувачка бібліотекою філії №4 мікрорайону Гречківка.
Коли зрозуміли, що ремонту не буде, підлатали споруду ззовні самотужки. Купили цемент, вапно, пофарбували стіни, рами, зміцнили фундамент. Віктор Малютін пам'ятає, як зводили бібліотеку, малим підносив матеріали будівельникам. Тепер прикрашає світлицю лозою, склить тут вікна і допомагає з ремонтом.
- Тут треба оформить все так, щоб було безопасно в першу чергу. Косметичний ремонт уже не рятує. Потрібен капітальний. Руйнація почалася серйозна років п'ять тому. Тому що у нас дорога обласного значення і їздять багатотонні вантажівки і будівля у буквальному сенсі тріщить, дрібізжить і відбувається руйнація, - каже Віктор Малютін, підсобний працівник бібліотеки.
Це єдина бібліотека на тритисячний мікрорайон. Заклад давно перестав бути просто книгозбірнею. Для відвідувачів це культурний центр зі святами, тематичними вечорами, літературними зустрічами.
Закрити бібліотеку намагалися ще 2011 року. Дійшло навіть до судів, але їх культурний заклад виграв. Тоді втрутилось і підтримало бібліотекарів Міністерство культури.
- Міська рада вже приймала рішення і про ліквідацію нашої системи, інше рішення про реорганізацію, чотири рішення сесії було щодо бібліотечної системи і подальшої її незрозумілої долі. Я особисто подавала в суд і всі ці рішення були оскаржені, - Ірина Огус, директор Смілянської міської централізованої бібліотечної системи.
Суди хоч і виграли, але після них бібліотеку завалили моніторингами, перевіряли формуляри і навіть читачів. Ці випробування успішно пережили. Нині бояться, що зволікання з ремонтом призведе до аварійності і тоді книгозбірню закриють на законних підставах. А без неї, кажуть відвідувачі, на культурному житті усього мікрорайону можна буде ставити хрест.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram