Червоний Брід, Кірове, Ленінське, Здобуток Жовтня, Політвідділовець, Жовтневий Промінь, Комінтерн… І багато інших цікавих назв. Більше 30 населених пунктів через закон із декомунізації мають перейменувати в Черкаській області, інформує Громадське ТБ: Черкаси.
Історик Михайло Сиволап, який вже два десятиліття займається цією темою, переконаний: у багатьох випадках треба просто вертати старовинні назви. Але не скрізь такі є.
«Наприклад, у Ватутіному. Воно збудовано після війни. Не має глибокої історії. Йому не можна повернути назву, бо її не було. Через те тут має бути якийсь конкурс. Є різні варіанти, як перейменувати Ватутіне, – у сусідньому містечку Єрки народився Чорновіл, за 10 кілометрів від нього протікає річка Тікич, є назва станції, біля якої почало будуватися місто. Зрештою, назву обиратимуть самі жителі Ватутіного. Деякі політики пропонують створити додатковий бюлетень на місцевих виборах 25 жовтня,і найпопулярніші з цих назв включити в бюлетень. Щоб люди самі обрали, щоб ніхто не казав, що їм це нав᾿язали», – стверджує Михайло Сиволап.
«У деяких місцях старовинні назви ще гірші – колоніальні, імперські. Наприклад, Катеринопіль. перейменований він був 1795 року, через 20 років після знищення Запорізької Січі. І названий на честь Катерини ІІ, яка знищила цю Січ. Тому я думаю, ми повинні викорінювати не тільки нинішній етап колоніальної залежності, а й більш давній. Навіть в африканських країнах не увіковічнюють своїх колонізаторів», – говорить історик.
На основі даних, зібраних істориками Михайлом Сиволапом та Віталієм Масненком, ми зробили мапу сіл і міст області, які потребують перейменування.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram