На Черкащині понад 3 тис. учнів взяли участь у профорієнтаційному квесті (фото)

29 травня 2017, 06:59

Упродовж 3-х місяців на Черкащині проходив профорієнтаційний КВЕСТ «Моя професія», який складався із  п’яти поетапних навчально-пізнавальних завдань для учнівської молоді. До проходження квесту були залучені відділи освіти, представники ринкоутворюючих підприємств області, навчальні заклади, соціальні партнери, засоби масової інформації, інформує відділ організації профорієнтації Черкаського ОЦЗ.

У рамках заходу були проведені: профорієнтаційні уроки, тренінги, тестування, ярмарки професій, ярмарки кар’єри, професіографічні екскурсії.

Загалом за період проходження  КВЕСТу взяли участь 3178 учнів із 117 загальноосвітніх шкіл області.

Під час першого етапу  КВЕСТу  «Моя професія»  під назвою «КОНТЕНТ»  учні, поєднані в команди, з різних джерел збирали інформацію про професії, які користуються попитом на ринку праці.

На  другому  етапі  «РЕСУРС» учнів було ознайомлено з навчальними закладами, де можна отримати професії, які  їх цікавлять.

Дуже цікавим став для учнів третій етап  «ВИБІР»,  під час якого учні  відвідали центр зайнятості та  мали можливість пройти тестування з метою визначення сфери діяльності, яка не лише цікавить молоду людину, а ще й підходить їй.

Четвертий етап КВЕСТу «ДЕБЮТ» полягав в організації фахівцями служби зайнятості для школярів  професіографічних екскурсій  на ринкоутворюючі підприємства, де працюють представники презентованих професій. Школярі мали можливість ознайомитися із загальними відомостями про підприємства: структуру, специфіку виробничої діяльності,  умови, режим праці, потребу в працівниках, заробітну плату, можливість професійного навчання.

П’ятий  етап під назвою «ПЛАН»  презентував школярам послуги служби зайнятості для молоді, вони отримали інформацію про стан та перспективи ринку праці, ознайомилися з «Барометром професій».

Кожен етап профорієнтаційного КВЕСТу захоплював інтерактивними вправами, іграми, цікавими завданнями.

 

Вгору