На Черкащині подорожчала гречка

07 грудня 2014, 15:29

 

83

Українська гречка дорожчає по усій країні. Так, на Черкащині її ціна сягнула вже 20 гривень за кілограм. Основна причина подорожчання гречки, за словами експертів, — ажіотаж, паніка та спекуляції, пише Агравері.

– Підстави для подорожчання гречки на кілька гривень справді є. По-перше, завершилась збиральна кампанія, аграрії вже підрахували урожай, і витрати на нього, а по-друге, через девальвацію гривні весь зерновий ринок дещо дорожчає. Такі культури як пшениця і кукурудза є експортно-орієнтованими, чого не скажеш про гречку, вона вирощується для внутрішньої реалізації. Проте навіть з урахуванням усіх факторів подорожчання мало б максимум - 3 гривні, — каже директор аналітичного відділу агенції "ААА" Марія Колесник. — А от панічні настрої одразу "додали" ще 10 гривень до вартості цієї крупи. Скоріш за все, такий ажіотаж на українському ринку виник через  ситуацію у сусідній Росії, де через складні погодні умови під час збиральної кампанії на їх ринку справді є дефіцит гречки. Проте українців він не торкнеться, адже через російське ембарго на українську рослинницьку продукцію вивезення української гречки до РФ є неможливим.

Експерт порадила українцям заспокоїтися і не піддаватися паніці, адже саме їхня споживацька активність провокує нарощування цін на гречку із боку рітейлерів та супермаркетів.

– І навіть те, що через скорочення площ цьогорічний урожай гречки менший, попередніх запасів українцям цілком достатньо, — констатувала аналітик.

Поділитись

Коментарі

Алена сказав:

Да что за бред? икакой паники не было! лежала та гречка в ёмкостях да фасованная по 1кг и никакого повышенного спроса на неё не было в помине! Ещё пару недель назад я покупала гречку в “Сельпо” за 8 грн. для воинов АТО и при мне её НИКТО НЕ БРАЛ! Вы всегда оправдываете свою несостоятельность ажиотажем. А это – враньё! Просто кто-то в ноябре решил, что при нынешней ситуации цена на гречку маловата, а поскольку это “любимое лакомство” пенсионеров, то учитывая опыт прошлых лет,при Азарове, когда она стоила больше 20 грн., решили поднять эту самую “маловатую цену”!Не нужно тут о панике писать, её НЕТУ! А про рис забыли написать? Что стоил он чуть больше 8грн., а теперь 12грн./кг! Что, опять “паника”? Я каждый день хожу в магазин и паники не вижу.А вижу только цену, в 2 раза бОльшую, чем была.

Вгору