Лише за останні два тижні у лісах Черкащини сталось більше десятка пожеж. Усе через необачну поведінку у пожежонебезпечний період. Щороку в Україні цієї пори згорають гектари насаджень, руйнуються екосистеми та вигорає верхній, родючий шар грунту на відновлення якого необхідні десятиліття, інформує ЧСН.
Горять поля, ліси та садиби – такі наслідки безконтрольного спалювання трави та необачної поведінки у пожежонебезпечний період на Черкащині. Рятувальники щодня виїжджають на такі виклики. Лише за останні кілька тижнів вони загасили більше 10 пожеж.
Завжди напоготові і лісівники. За цей рік в області уже зафіксовано 20 лісових пожеж, середня площа ураження вогнем – 0,09 сотих. Такий показник свідчить про високу оперативність реагування на пожежі в лісових масивах. Для екстрених випадків у них повний арсенал засобів: це і пожежні автомобілі, і спеціальне обладнання для гасіння. А ще лісові масиви оборюють та створюють мінералізовані смуги.
Тривожні дзвінки про пожежу приймає черговий. А його колеги постійно спостерігають за насадженнями через веб-камери. Нині таких механізмів спостереження в області 13, на черзі встановлення ще двох.
Пожежа впливає на всі екосистеми. Страждає верхній, найбільш родючий шар грунту. До того ж продукти згорання забруднюють атмосферу. При спалюванні тонни рослин у повітря вивільняється майже 9 кілограмів мікрочастинок диму. А це і окиси азоту, і важкі метали, і канцерогенні сполуки.
Фахівці закликають громадян на час пожежонебезпечного періоду утриматися від відвідування лісу, не палити суху траву та листя. А для тих, хто все ж хоче відпочити на природі, лісівники створюють рекреаційні зони. У разі ж виявлення пожежі необхідно телефонувати 101.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram