На Черкащині підозрюваного у жорстокому вбивстві жінки випустили на волю

22 червня 2017, 23:25

Обвинувачуваного у жорстокому резонансному вбивстві уманчанки у 2014 році відпустили під домашній арешт. Рідні загиблої намагаються розібратися, як раніше засудженого судами Черкащини на довічне ув’язнення могли відправити додому, повідомляє "ВІККА".

Інна Клочко була матір’ю, дружиною та, за словами колег, одним з найкращих працівників Уманської податкової. У новорічну ніч вона пішла провідати рідних. Жінка зникла, коли поверталася від них додому. Її тіло зі слідами насильницької смерті через кілька діб знайшли у полі військові і працівники податкової.

- Ним виявився рецидивіст, житель Уманського району М., який раніше був засуджений і відбував покарання за зґвалтування. Він залишив собі телефон Інни, викинув тільки SIM-карту, а мобільним продовжував користуватися, – розповів чоловік.

За його словами, Уманський міськрайонний суд засудив М. до вищої міри покарання – довічне ув'язнення. Апеляційний суд Черкаської області залишив покарання без зміни. Після касації в Києві справу несподівано було повернуто до суду першої інстанції. Після цього справу неодноразово передавали у різні суди Черкас і Черкаської області. Зрештою вона була передана в Золотоніський міськрайонний суд Черкаської області. Засідання суду призначили на 10 травня 2017 року.

- Засідання почалося з двогодинним запізненням. Як нам пояснили, чекали представника прокуратури. З початком засідання виявилося, що ніхто з матеріалами справи не був ознайомлений, навіть не знали, скільки потерпілих. Через відсутність моєї доньки було прийнято рішення перенести засідання. Але представник прокуратури звернувся із заявою про необхідність продовжити запобіжний захід утримання під вартою підсудного ще на шістдесят днів, – розповідає чоловік убитої.

При цьому він підкреслює, що до закінчення терміну тримання під вартою було ще тридцять днів і необхідності у заяві прокурора не було. На питання представника захисту щодо підстав продовження утримання під вартою М. представник прокуратури відповів, що він був призначений лише п'ять хвилин тому. Зі справою не ознайомлений і нічого сказати не може. Після чого суд пішов на нараду.

- Після наради оголосили: через те, що представник прокуратури не зміг надати жодних доказів, обвинувачений відпускається під домашній арешт, і я не маю права оскаржити це рішення суду. Підсудного відпустили у той же день. Вже більше місяця на волі перебуває людина, яка вчинила жорстоке вбивство. Рецидивіст, що був засуджений до вищої міри покарання, – каже Олег Клочко.

За словами доньки вбитої Анни Клочко, наступне засідання суду призначене на 3 липня 2017 року. Дівчина переймається тим, що М., якого судять за вбивство її матері, відпустили з-під варти.

- Тим більше, у той день, коли у нього було знайдено телефон мами, він навмисне спричинив ДТП. Внаслідок аварії міліціонер, який його супроводжував, отримав тілесні ушкодження та став інвалідом, – розповідає дівчина.

Черкаський адвокат Андрій Вовк пояснив, що наразі в українському законодавстві немає обмежень щодо кількості судів та судових засідань щодо однієї справи. Якщо ж вирок не набрав законної сили, підсудного не вважають винуватим у злочині.

- Такий запобіжний захід, як тримання під вартою, слугує тому, щоб людина не перешкоджала розслідуванню справи або не втекла. А у цій справі прокурор не довів, що є ризики, викликані тим, що людина не буде утримуватися під вартою, – сказав адвокат. – Немає значення, які вироки були винесені до цього. Вагомі лише ризики: знищення речових доказів, переховування від слідства, вплив на свідків. Якщо усі свідки допитані, усі докази досліджені, то що людина може змінити? Він отримає покарання, якщо вирок набере законної сили. А поки що в цій справі він підсудний і згідно з законом не винуватий у жодному злочині.

Експерт зазначає, що українська судова система наразі дуже специфічна. Зазначений випадок – лише одна з граней її недосконалості.

Андрій Вовк розповідає, що дуже часто одна справа може розглядатися роками з різних причин. У суддів закінчуються повноваження, вони йдуть у відпустку, звільняються. Буває, що для розгляду справи потрібна колегія суддів, а її немає.

- Наприклад, у Черкаському райсуді залишилося двоє суддів. Є суди, де взагалі немає суддів або тільки один суддя. Якщо він розглядав запобіжні заходи, коли справа ще розслідувалася, то він її розглядати по суті вже не може. І тоді справу направляють, наприклад, у Золотоношу.  А там виявляється, що працюють родичі обвинувачуваного і справу направляють у Канів. У мене кожна друга-третя справа саме такі. Був випадок, коли в одному суді у мене тричі мінялися судді, – пояснює адвокат.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору