В ході декомунізації перейменування 8 населених пунктів вийшло на фінальний етап. Вони або вже офіційно змінили назви, або ж цей процес закінчиться лекгим помахом руки Парламенту. Загалом, за рекомендацією Інституту національної пам’яті в області повинні перейменувати 18 топонімів, повідомляє Інфоміст.
Так, на Тальнівщині село Здобуток Жовтня відтепер втрачає “комуністичний” місяць в своїй назві. Рішенням сільради від 14 серпня селище перейменоване на Здобуток.
На Драбівщині перейменовані село Ленінське та селище Радгоспне, які відносяться до однієї сільради. Рішенням обласної ради від 17 вересня населені пункти перейменовані відповідно на Богданівку та Квітневе. Члени Комітету з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування ВРУ підтримали пропозицію щодо перейменування.
На Смілянщині вирішили особливо не мудрувати з назвою. Село Ленінське рішенням Носачівської сільської ради від 20 листопада перейменоване на село Ленське. Ще один населений пункт імені “вождя революції” зник з карти Чорнобаївського району. Райрада вирішила зробити передноворічний подарунок всім противникам комуністичного режиму і 29 грудня перейменувала село Ленінське на Степове.
Поменшало на Черкащині й імен ще одного видатного носія комунізму. Так, рішенням Михайлівської сільської ради Кам’янського району від 20 січня село Петрівське перейменоване на Лісове. У грудні минулого року Вознесенська сільська рада направила до ВРУ лист щодо перейменування селища Петровського на Степове. 27 січня парламентський комітет схвалив це перейменування.
18 грудня на Городищині селище з милою вуху назвою Незаможник рішенням Вільшанської селищної ради перейменовано на селище Сівач.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram