Спільна німецько-українська наукова експедиція вже тиждень досліджує землі на Черкащині у Тальнівському районі. Там вони працюють над дослідженням стародавнього поселення трипільської культури. Це спільний проект Інституту пре- і протоісторії археології при університеті ім. Крістіана Альбрехта та науково-дослідної археологічної лабораторії Київського університету ім. Бориса Грінченка, повідомляє "Нова Доба".
Для роботи використовується спеціальне обладнання для геомагнітного дослідження землі та того, що в ній. Сюди його привезли німці з міста Кіль, аби дослідити одне з перших найбільших поселень трипільської цивілізації у селі Веселий Кут (неподалік села Легедзине).
Мобільні платформи мають чутливі магнітометри, електронну фіксацію за супутникову прив'язку до місця дослідження. Такий собі «сканер надр землі», завдяки якому можна побачити і дослідити інфраструктуру стародавнього поселення.
- Після цих робіт і досліджень ми зможемо отримати перший детальний план одного з найбільших поселень у Трипіллі, - говорить про експедицію директор державного історико-культурного заповідника «Трипільська культура» Владислав Чабанюк. – Ми бачимо, як у процесі життя древні жителі змінювали навіть конфігурацію свого поселення. Лишається питання, для чого і як вони збиралися такими групами великими, адже великим вважали поселення у 40 га, а тут розкинулось понад 200 га.
Наукова експедиція відвідує Черкащину вже не вперше – з 2001 року. За 7 днів цьогорічного перебування вдалося дослідити близько 15 га поля, де на глибині близько 1,5 метра «лежить» давнє місто, датоване ще 38 роком до н.е
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram