На Черкащині нарешті розберуться з останнім пам’ятником “вождю пролетаріату”

30 травня 2016, 23:41
694161

Фото з сайту life.obozrevatel.com.

Досі в Черкаській області збережений один пам’ятник Леніну, який стоїть на Уманщині. Та скоро його планують замінити на пам’ятник Шевченку. Про це йшлося на нараді в Черкаській ОДА, пише "Почерк".

– У нас ще залишилися не демонтованими на Черкащині один пам’ятник Леніна, декілька пам’ятників комуністичним діячам. Я просив би взяти це питання на контроль, щоб на цьому тижні ми це питання познімали, – зазначив голова Черкаської ОДА Юрій Ткаченко.

Натомість начальник управління культури та взаємозв’язків з громадськістю Черкаської ОДА Олег Островський повідомив, що декомунізація практично завершена.

– Але є саботування місцевих – це сільський і міських рад. Я проїжджав селами, де фактично явні радянські символи, які, смішно сказати, ще й яскраво фарбою наведені. Прошу керівників на місцях об’їхати і самим подивитися ситуацію. Також зауважу, що висять певні гасла і атрибутика на будинках культури. Не так багато грошей треба, щоб все це змінити. Це все робота на місцях. І прошу долучитися меценатам, бо це буде їх свідома робота на перспективу. Щодо пам’ятника Леніну, який є на Уманщині, то я спілкувався з сільським головою. Планується за тиждень-другий на його місці встановити пам’ятник Шевченка. Я думаю така заміна буде краще, тож трохи зачекаємо, бо гірше, коли пам’ятники Леніну знімають і потім просто некрасиво стоїть пустий постамент. І цей останній пам’ятник Леніну заберемо в музей, бо більшість таких пам’ятників при демонтажу знищені, – зауважив Олег Островський.

Він також попросив керівництво на місцях звернути увагу на перейменування вулиць, бо, за його словами, до нього звертаються громадяни і повідомляють, що в тих чи інших населених пунктах є факти, коли деякі вулиці, які носять імена представників комуністичного режиму, просто забули перейменувати.

Коментарі

Вгору