На Черкащині намивають цілі острови з краденого піску?

16 серпня 2015, 10:40

namiv-plyaza-peska-2У селі Коробівка Черкаської області звичайне садове товариство намиває цілі острови. І все це без яких-небудь дозволів. З перевіркою на місце відправилися журналісти "Подробиць" (Інтер). 

Заливні луги, болота і декількох сотнях метрів старе русло Дніпра. Поруч природоохоронна зона. Тепер заповідну ідилію порушує рев земснаряду.

Ця намита гора піску - острів, на якому незабаром повинні з'явитися нові дачні ділянки.  Оператор земснаряду, як тільки бачить камеру, тут же зупиняє роботу.

Ця територія в 75 гектарів на самому березі Дніпра разом із болотами і каналами була виділена садовому товариству ще в 87 році. Чому майже 30 років тут нічого не будували - не зрозуміло. Замість пояснень голова кооперативу почав розмову із погроз і образ: "Я вибачаюся. Але ви тупі в цьому відношенні, тупі і дуже тупі!"

Трохи заспокоївшись, чоловік все-таки показує документи. Згідно з ними, територія виділена кооперативу для ведення садового господарства.  Але в них немає ні слова про намивання піску. Юрист рибінспекції запевняє, кооператив намиває незаконно. Дозволу на ці роботи немає.

"Будь-які днопоглиблювальні роботи проводяться на підставі дозволу. Для того, щоб проводити ці роботи на землях водного фонду, їм потрібно було звернутися до Водгоспу і отримати цей дозвіл", - пояснює юрист рибінспекції.

Голова кооперативу тут же називає юриста рибоохорони брехуном. І показує документ з главку водних ресурсів.

"Не віднесена до земель водного фонду. Проект на проведення в її рамках не підлягає узгодженню! Юрист - це проект розумієте?!" - бурхливо відреагував голова кооперативу.

У Черкаському обласному управлінні водних ресурсів самі не знають, чи належить ця територія до земель водного фонду чи ні. У них на обліку вона не стоїть.

Говорять,  перевірити може лише екоінспекція, тим більше, що кримінальне виробництво за фактом незаконного намивання вже відкрито прокуратурою.  - Їм заборонено впродовж  деякого терміну робити перевірку. Але, якщо кримінальна справа є, то прокуратура і суд можуть в них вимагати, і вони в праві піти і перевірити, сказати, є там порушення чи ні", - пояснює начальник управління Облводресурсів в Черкаської області Микола Швиденко.

Поки ж чиновники з'ясовують, хто, як і коли проводитиме перевірку, земснаряд продовжує працювати і намиває острів за островом. Хто платить за цю, недешеву і незаконну діяльність - доки залишається таємницею.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору