Поточні результати операції «Урожай – 2017» озвучив днями заступник начальника відділу аналізу та прогнозування надходжень податків і зборів з фізичних осіб та єдиного внеску управління податків і зборів з фізичних осіб Головного управління ДФС у Черкаській області Віталій Лушников, повідомляє прес-служба Черкаської ОДА.
Віталій Лушников зазначив, що сільськогосподарська галузь разом із сферою торгівлі залишаються в Черкаській області найпроблемнішими щодо зайнятості. За півроку у рамках операції проведено 13 документальних перевірок сільгосппідприємств, якими донараховано зокрема 364,8 тис. грн. податку на доходи фізичних осіб та ще 138 інших заходів (комісії, бесіди, роз’яснення тощо). У результаті проведених заходів додатково оформлено 647 найманих працівників, додаткові надходження податку на доходи фізичних осіб склали 1,4 млн. грн.
Ще як результат роботи, зросла чисельність працюючих на сільгосппідприємствах і збільшилась середня заробітна плата по галузі (у червні склала 6,4 тис. грн).
За півроку залучено до оподаткування 13 673 одноосібника, які самостійно обробляють земельні ділянки площею понад 2 га та продають надлишки власновирощеної продукції. Також декларації складе за результатами роботи у 2017 році 2001 власник тракторів, які використовуються для отримання доходу.
До кінця року очікується надходження 356,3 млн. грн. ПДФО із оренди паїв, при факті минулого року 322,6 млн. грн. Уже за 6 місяців 2017 року сплачено 102,9 млн. грн. ПДФО із орендної плати за паї. Середній розмір оренди до вартості паїв по області становить 6,2 %.
Завдяки минулорічній операції «Урожай» надходження податку на доходи фізичних осіб від сільгосппідприємств збільшились за рік на 70 %. Минулого року надійшло 361 млн. грн. податку на доходи фізосіб (ПДФО) із заробітної плати, що на 150 млн. грн. більше, ніж у 2015 році. Зросла на 19,2 % середня заробітна плата по сільгосппідприємствах області та на 4 % – чисельність працюючих осіб.
Торік було залучено до декларування 13962 одноосібника, які задекларували 60 млн. грн. доходів. Також, подали декларації 2822 власників тракторів та іншої сільгосптехніки, в тому числі 305 власників комбайнів, які задекларували в середньому по 14,8 тис. грн. доходу. Перевірками було встановлено 262 випадки порушень використання земель сільськогосподарського призначення на площі 7,2 тис. га.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram