На Черкащині на дільницю прийшла голосувати громадянка РФ

19 грудня 2016, 08:06

виб

На одну з дільниць Тальнівського району із запрошенням для голосування прийшла громадянка Російської Федерації. Голова ДВК відмовила їй у можливості взяти участь у виборах. Про це повідомляють спостерігачі Громадянської мережі ОПОРА.

До ДВК №710559 для голосування прийшла громадянка РФ. Голова ДВК відмовила їй у праві голосу.

Громадянка Росії пояснила свій прихід тим, що отримала запрошення прийти та проголосувати, адже була внесена до списку виборців. Тому прийшла на дільницю запитати, чи має вона взагалі право проголосувати на цих виборах. Варто значити, що ця особа має дозвіл на проживання в Україні та місцеву реєстрацію.

Спостерігачі ОПОРИ повідомили поліцію про цей інцидент. Правоохоронним органам варто звернути увагу на те, яким чином ця особа потрапила до списку виборців. Виборча комісія, в свою чергу, повинна повідомити про цей казус Тальнівське відділення ведення Державного реєстру виборців.

Згідно зі статтею 3 Закону України «Про місцеві вибори», право голосу на виборах депутатів сільської, селищної, міської ради, виборах сільського, селищного, міського голови мають громадяни України, які мають право голосу відповідно до статті 70 Конституції України, належать до відповідної територіальної громади та проживають в межах відповідного виборчого округу.

Коментарі

Вгору