На Черкащині ліквідують управління юстиції

04 травня 2016, 19:48

38c355ee16c197abf3351ba6f4f08cb1_L

Цьогоріч в Україні буде реформовано територіальні органи Міністерства юстиції. На базі ліквідованих районних управлінь юстиції запрацюють бюро правової допомоги. Така реформа забезпечить доступ населення до правової допомоги та он-лайн послуг Міністерства юстиції, інформує Вечірка.

Замість управлінь юстиції – бюро правової допомоги

До реформи Мін’юсту  первинну правову допомогу  - юридичні роз’яснення, консультації, надавали районні, міські, міськрайонні управління юстиції через громадські приймальні.  Після реформи Мін’юсту, після ліквідації районних, міських і міськрайонних управлінь юстиції ці повноваження передають до Бюро правової допомоги, які розпочнуть свою роботу з 1 липня 2016 року. Ці Бюро стануть структурними підрозділами місцевих центрів.

Згідно з постановою Кабінету Міністрів, уже в травні 2016 року, в усіх областях України буде реформовано територіальні органи Міністерства юстиції. Відбудеться це згідно з Постановою Кабміну України «Про реформування територіальних органів Міністерства юстиції та розвиток системи надання безоплатної правової допомоги». На базі ліквідованих районних управлінь юстиції, за словами начальника Головного територіального управління юстиції в Черкаській області Олександра Кравченка, запрацюють Бюро правової допомоги.

Як повідомила начальник відділу кадрової роботи та державної служби Головного територіального управління юстиції у Черкаській області Аліна Сиротюк, по Україні буде ліквідовано 586 територіальних органів Міністерства юстиції на районному та міському рівнях та створено 428 бюро з надання безоплатної вторинної правової допомоги, що забезпечуватимуть населення правовим захистом та надаватимуть доступ до он-лайн послуг Міністерства юстиції у міських та районних центрах. Зокрема, на Черкащині буде ліквідовано 22 управління юстиції. Натомість, буде створено Бюро правової допомоги - на базі місцевих центрів із надання безоплатної вторинної правової допомоги. Свою роботу бюро правової допомоги розпочнуть із 1 липня 2016 року. Вони забезпечуватимуть черкащан правовим захистом та надаватимуть доступ до он-лайн послуг Міністерства юстиції. Зокрема, у Черкасах, Смілі, Умані та Золотоноші працюватимуть центри, а у 16-ти районах області діятимуть їх структурні підрозділи.

Службовців скоротять, зарплату – піднімуть

Чисельність держслужбовців територіальних органів юстиції, які вели правову роботу,  буде скорочено, що дозволить перерозподілити навантаження, впорядкувати структуру та збільшити зарплату держслужбовцям, – вважає Аліна Сиротюк. Так, по управліннях юстиції Черкаській області скоротять 51 особу, по органах державної реєстрації – 136 осіб, в ГУ юстиції  11 осіб перепрофілюють. Держслужбовці стажуються й переходять у порядку переведення до РДА, сільські ради.  Зарплата співробітника Бюро в середньому становитиме 1738 грн., начальник Бюро отримуватиме 3500 грн. на місяць.

- У рамках процесу децентралізації Мінюстом на сьогодні запроваджено ряд реформ, направлених на покращення обслуговування сервісів громадян та наближення адмінпослуг до людини, - зазначила заступник начальника Головного територіального управління юстиції з питань державної реєстрації – начальник Управління державної реєстрації Нона Корж.

Територіальні органи управління юстиції здійснюватимуть повноваження в сфері реєстрації нерухомого майна та бізнесу виключно до 30 квітня 2016 року.   Відповідно до Законів України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень», «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань»,  з 1 січня цього року суб’єктами державної реєстрації визначені виконавчі органи сільських, селищних, міських рад, районні державні адміністрації, а також акредитовані суб’єкти. Безумовною перевагою законодавчих змін у сферах державної реєстрації нерухомості і бізнесу є забезпечення громадян правом вільного вибору суб’єкта державної реєстрації та отримання адмінпослуг за принципом екстериторіальності – для реєстрації нерухомого майна людина може звернутися до будь-якого реєстратора в межах Черкаської області, або до будь-якого нотаріуса в межах України. Для реєстрації бізнесу можна буде звернутись до будь-якого державного реєстратора або нотаріуса в межах України.

Разом з передачею повноважень з реєстрації на місця передаються і гроші, адже передача реєстраційних функцій на місця надає можливість наповнювати місцеві бюджети.

Універсальні центри

- Ця реформа дозволить розширити доступ громадян до безоплатної первинної та вторинної правової допомоги, а також електронних сервісів на рівні територіальної громади. Для громадян буде зручно отримувати послуги в одному місці – Бюро правової допомоги, – вважає начальник відділу реєстрації нормативно-правових актів, правової роботи та правової освіти Головного територіального управління юстиції у Черкаській області Світлана Чабан.

За словами заступника директора Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Черкаській області Наталії Даньковської, бюро правової допомоги, що прийдуть на зміну управлінням юстиції, стануть універсальними центрами, де кожна людина зможе отримати не лише первинну консультацію, але й вторинну правову допомогу - адвокатські послуги. Крім того, на базі бюро буде можливість отримати доступ до он-лайн-послуг Міністерства юстиції. Користування цим сервісом дозволяє отримати будь-яку довідку набагато швидше (не виходячи із дому) і дешевше. Серед таких послуг, які надає Міністерство юстиції он-лайн – пошук законодавчих актів, електронний цифровий підпис, відкриті державні реєстри юридичних та фізичних осіб, перевірка стану розгляду справи, тощо.

Наближено до людей і адміністративні послуги у сфері реєстрації актів цивільного стану. Заяви у сфері реєстрації актів цивільного стану до всіх відділів ДРАЦС Черкаської області можна подати не виходячи з дому, он-лайн – через розділ «Звернення у сфері державної реєстрації актів цивільного стану», на головній сторінці порталу Міністерства юстиції. Так, пілотний проект Мін’юсту щодо видачі свідоцтв про народження дитини в Пологовому будинку працює активно. Із 15 жовтня 2015 року до сьогодні вже видано 719 таких свідоцтв.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору