На Черкащині кілька родин самотужки взялися відроджувати село (відео)

07 вересня 2017, 11:45

На Чигиринщині жителі Мельників вирішили самотужки відродити своє село. Кілька родин з власної ініціативи почали облагороджувати територію, розташовану у серці Холодного Яру. Керувати процесом заходилися активісти ГО «Холодний Яр – Україна». Та організували толоку аби заохотити усіх охочих долучитися до розбудови відомого села, повідомляє "Рось".

Цього року виповнилась – 96-а річниця відтоді, як військовий і громадський діяч часів УНР, Головний отаман Холодного Яру Василь Чучупака загинув, потрапивши у більшовицьку засідку. Переказами очевидців про ці події неодноразово ділився у власних творах уродженець села Сергій Зінченко.

Впорядковувати село вирішили з відновлення криниці, якій понад 200 років. Матеріалами допомагали благодійники, а реконструкцію та оздоблення робили місцеві умільці.

Туристи мало не щодня приїздять до мельниківської криниці. Є де перепочити в тіні, посмакувати смачнющою водою, а ще поринути в пахощі чорнобривців. Квіти садили теж гуртом, розповідає жителька села Ольга Зінченко.

До благочинної акції доєдналися й мельничани, які не проживають в рідному селі. Залишивши свої клопоти, вони також приїхали допомогти.

Активісти вже відремонтували міст через річку, облаштували будинок культури. У селі також діє хостел – на розвиток якого його господиня виграла грантовий проект і отримала кошти на реконструкцію приміщення.

Місцеві сподіваються, що Мельниківська толока матиме продовження й вже через рік у цьому місці збереться чимало гостей.

А ще тут мріють започаткувати фестиваль мистецтв «Холодноярський чорнобривець». Аби вдихнути нове життя у місцевий колорит та залучити більше туристів до серця Холодного Яру.

Коментарі

aleksander сказав:

Я хочу спросить Зинченка. Он где и когда образование получил!
При СССР? Он состоял в ВЛКСМ? и наверное в КПСС.
Так что , либо спал с наганом под подушкой, либо перекрасился!

aleksander сказав:

Админ, будь добр оставь свою почту.
А это сообщение удали!

Alexander Rybalka сказав:

Шукай мене у фейсбукі 🙂 Я не ховаюсь )

aleksander сказав:

Дякую!

aleksander сказав:

Дякую, тiльки я не живу там!
Звыняйте!

aleksander сказав:

Александр MARIUS Рыбалка
Это ваше?

Вгору