На Черкащині хочуть створити національний природний парк «Середньодніпровський»

07 квітня 2016, 06:33

^C350F687F4165EB9EA71E0ED1B6A3AA8A07DB1D025DFEB26FE^pimgpsh_fullsize_distrЧеркащина активізує роботу з розширення природно-заповідного фонду. Зауважимо, відсоток охоронюваних територій в області, порівняно із середнім по Україні, є низьким і сягає лише 3 %, а має збільшитися втричі. Отож нині в регіоні розглядають питання про створення на теренах Черкащини національного природного парку «Середньодніпровський». З цією метою в обласній адміністрації провели засідання робочої групи за участі владців, науковців та громадськості.

Перший заступник голови ОДА Віталій Коваль зазначив, що ініціатором створення парку є Канівська міська рада. А зважаючи на те, що питання збереження довкілля передбачене в напрямках Стратегії розвитку Черкащини, очевидно, що й обласна адміністрація підтримує таку ідею.

– Маємо вже сьогодні думати про те, що залишимо нашим дітям, – зауважив Віталій Коваль. – Україна цінна своєю багатою землею, природою, яку маємо зберегти для наступних поколінь. На території ж парку окремо охоронятимуться 10-12 % території, інші зони, зокрема регульованої рекреації, стаціонарної, господарська зона, передбачені для різного роду діяльності, господарювання, відпочинку людей.

– На території Черкащини є унікальні історичні місця, природні пам’ятки, які необхідно зберегти шляхом створення подібних парків, – сказала начальник управління екології та природних ресурсів ОДА Олена Звягінцева. – Зазначимо: кілька років тому на Черкащині планували створити Канівський національний природний заповідник, Біосферний природний заповідник. Сьогодні ж нарешті маємо можливість створити Середньодніпровський парк, який охоплюватиме за попереднім проектом територію та природні об’єкти Канівського, Черкаського, Золотоніського районів орієнтовною площею понад 100 тис. га. Водночас ОДА вже відправила на сільські ради листи з пропозицією розгляду цього питання на громадських слуханнях. А представники обласної адміністрації вже були на двох із них, зокрема в селах Бобриця та Пекарі, що на Канівщині.

Про напрями створення парку поінформував голова Черкаської організації Українського товариства охорони природи Микола Чорний.

– На сьогодні Черкащина має приблизно 62 тис. га заповідних територій, а повинна мати 180 тисяч, аби досягти 9 % для виконання державних екологічних програм, – повідомив Микола Гаврилович. – Наразі ми вирішили детально доопрацювати проект створеного раніше Канівського природного заповідника. Ці території є вузловим елементом на перетині двох екологічних коридорів. Свого часу з урахуванням європейських підходів спільно з Академією наук була створена концепція такого природного парку. Важливо, що його створення на цій території дозволить зберегти природний фонд, історико-культурні пам’ятки й водночас сприятиме розвитку туризму, а ще середньому та малому бізнесу, представники якої зацікавлені ще й у вирощуванні екологічно-чистої органічної продукції.

За словами Миколи Чорного, територія парку залишиться в державній формі власності, що передбачатиме вільне відвідування територій та відсутністю табличок з назвами «приватна власність». Микола Гаврилович зауважив також, що зважаючи на наявність на цій території ряду розпайованих угідь, питання потребує обговорення серед громадськості. Декілька думок вислухали під час засідання робочої групи.

У цілому представники управлінь водних та земельних ресурсів, лісового та мисливського господарств погоджуються з представленою концепцією. При цьому зазначають, що готові надати пропозиції зонування території майбутнього парку.

 

За інформацією прес-служби Черкаської ОДА

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору