На Черкащині для прикордонників влаштували квест з випробуваннями

22 листопада 2015, 08:02

DI9A3446

Справжній квест із випробуваннями влаштували у фіналі змагань на Черкащині для дільничних інспекторів Державної прикордонної служби України. Кожен прикордонник екіпірований зброєю та спецзасобами змагався у водіння мотоцикла, демонстрував свої знання по виявленню слідів порушника на на контрольно-слідовій смузі, пошуку поранених, надання їм першої медичної допомоги та інші вміння та навички необхідні інспектору для виконання завдань за призначенням.

На базі Навчальному центрі Державної прикордонної служби України імені генерал-майора Ігоря Момота, відбулися змагання серед дільничних інспекторів прикордонної служби. За звання кращих боролися інспектори та команди, з 5 регіональних управлінь Держприкордонслужби. Змагання пройшли в два етапи – індивідуальна першість та естафета.

DI9A2876

Фінальний етап був дуже напруженим і цікавим. Під час першої частини змагань оцінювали індивідуального кожного, а саме знання теорії та практичні навички. Друга частина проводилась у формі естафети де показники кожного учасника впливали на результат команди.

DI9A3384

Теоретична частина індивідуальної першості пройшла на польовій навчальній базі Навчального центру та складалась з теорії та практики. Після складання комплексного тесту, на кожного прикордонника чекали практичні індивідуальні завдання на п’яти навчальних точках. Практика розпочалась з контрольно-слідової смуги та з рольової гри, яка полягала в тому, що кожен інспектор отримував різноманітними завданнями. На наступному етапі кожен з них, здаючи правову підготовку, повинен був скласти схему виявлення ознак протиправної діяльності та скласти протокол адміністративного правопорушення. На третій, так званій «технічній точці», учасники демонстрували вміння керувати мотоциклом або автомобілем, та  в разі необхідності, усувати його несправності.  На четвертому робочому місці кожен показав влучність стрільби з пістолета та автомата. На останньому етапі індивідуальної першості був оцінений фізичний стан учасників, а саме на них чекала здача заліку з особистої безпеки та застосування сили, а також здача бігу на 1 км, виконання комплексно силової вправи та надання медичної допомоги.

DI9A2995

Запальна боротьба точилася між командами. Естафета пройшла на п’яти секторах. На старті змагань кожен  учасник з піти команд, за командою судді, повинен був екіпіруватись, зарядитись, сісти на мотоцикл і здійснити моніторинг державного кордону по визначеному маршруту руху. В даному секторів кожного учасника перевірили на пильність шляхом виявлення ним контрабанди. По маршруту руху, виявивши ознаки порушників державного кордону учасник повинен був вжити заходи щодо їх збереження та заповнити картку вивчення слідів. Про виявлення порушників інспектор повідомляв свій підрозділ використовуючи сигнальний пістолет.

DI9A2950

В другому секторі «Організація спостереження» за допомогою тепловізора вели спостереження, виявляли умовного порушника і визначали відстань до нього. Долаючи умовно заболочену місцевість прибували до третього сектору, де встановлювали сигналізаційний прилад «Хміль» та організовували приховане спостереження, виявляли порушника та здійснювали його затримання використовуючи вміння рукопашного бою і виконували вправу зі стрільби.

В четвертому секторі команда здійснювала орієнтування місцевості за допомогою компасу для того щоб знайти поранено та надати першу медичну допомогу. Якщо учасники пильно несли службу то вони виявляли пастки, які були у вигляді ростяжек гранат.

DI9A2862

На п’ятому секторі інспекторами-учасниками було організовано пошук в секторі відповідальності та обладнання прихованого поста спостереження. Цей етап змагань кардинально змінений порівняно з проведенням змагань  в минулі роки. В цьому секторі застосовувались квадрокоптера, при виявлені якого інспектори здійснювали доповідь. Також вони повинні були вести приховане спостереження з будь-якої інженерної споруди. Після чого висувалися до фінішу, долаючи смугу перешкод, де був зафіксований загальнокомандний час.

За підсумками естафети місця розподілились наступним чином: перше місце посіла команда Західного регіонального управління, друге місце зайняла команда Східного регіонального управління, третє – Команда Північного регіонального управління. В індивідуальній першості звання кращого інспектора військовослужбовцю Західного регіонального управління, присвоєно старшині Строгану Р.В.

За інформацією прес-служби Навчального центру Державної прикордонної служби України імені генерал-майора Ігоря Момота

Поділитись

Коментарі

Вгору