На Черкащині бабуся, яка висаджувала віковічні сосни, відсвяткувала столітній ювілей

21 листопада 2015, 10:32

IMG_0494

100-річний ювілей нещодавно відсвяткувала жителька села Трушівці, що на Чигиринщині Катерина Вдовенко. У минулому вона - працівниця лісового господарства. Тож вітали її із такою датою і працівники лісового господрства та керівництво району, повідомляють в обласному управлінні лісового та мисливського господарства.

Зважаючи на свій поважний вік, Катерина Яківна проживає в родині своєї племінниці Марії Іванівни, яка разом із своїм чоловіком Михайлом Сергійовичем турбуються про свою тітоньку.

Як згадує іменинниця, свою роботу у Трушівському лісництві вона розпочала на початку шістдесятих років минулого століття. Важка то була праця. Весною під час лісопосадкових робіт працювали весь світловий день. Десятки тисяч ніжних сіянців сосни пройшли через її невтомні руки. А тепер це вже двадцятиметрові красуні сосни. Влітку у спеку проводили догляди за лісокультурами, працювали в розсаднику. В осінньо-зимовий період працювали на заготівлі хвойної лапки (сировина для виготовлення хвойно-вітамінного борошна), із прутів шелюги плели корзини, а ще працювали в лісі біля механізмів, що виготовляли технологічну тріску.

Оформилась на пенсію ювілярка в 1973 році, хоч право виходу на пенсію минуло ще у 1970 році. Але й після цього не сиділа без діла: то допомагала весною на посадці лісу своїм колегам по ланці, то восени її запрошували в колгосп на тік чистити кукурудзу.

Від гостей у подарунок ювілярка отримала букети, солодощі, подарунки, а адміністрація лісгоспу виділила їй матеріальну допомогу в розмірі 3000 гривень.

Поділитись

Коментарі

Вгору