Протягом останніх років в області спостерігається активізація як природних осередків туляремії, лептоспірозу, хвороби Лайма, так і реєстрація циркуляції їх збудників на так званих «вільних» територіях, що може бути обумовлено, зокрема, значною чисельністю мишоподібних гризунів через незадовільне проведення дератизаційних робіт, інформує «Нова Доба» з посиланням на ДУ «Черкаський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України».
За осінній період 2017 року група лабораторного спостереження провела обстеження окремих територій Чорнобаївського, Золотоніського, Жашківського, Лисянського, Тальнівського, Звенигородського, Шполянського, Городищенського та К-Шевченківського районів з обліком чисельності та відловом мишоподібних гризунів для подальшого їх дослідження в лабораторії особливо небезпечних інфекцій.
За результатами проведеної роботи відловлено близько 460 екземплярів гризунів та відібрано 6 проб ґрунту. Середня чисельність дрібних ссавців була досить значною і складала 20,7% на 100 пастко/діб, в окремих лісових масивах перевищувала 50,0%, що на рівні показників минулого року.
Тривають дослідження польового матеріалу в лабораторії особливо небезпечних інфекцій. Результати будуть представлені по їх закінченню
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram