Врятувати ліс від пожежі – таке завдання нині стоїть перед лісівниками та рятувальниками. Щороку в Україні згорають гектари насаджень, руйнуються екосистеми та вигорає верхній, родючий шар грунту. Густозаліснені райони Черкащини також щодня ризикують спалахнути. На відновлення екосистеми вигорілих ділянок необхідні десятиліття. А у 99% випадків причиною знищення лісу є людська необережність, інформує ЧСН.
Черкаський лісгосп має насадження на 37 тисячах гектарів. Всі ділянки лісу межують із селами, тому жителі Черкащини часто відвідують масиви. Але серед них є і такі, що без вагань лишають незагашеними вогнища, або легковажно викидають недопалки просто у сухе листя. Через них вигорають гектари територій. Тому, щоб захистити легені планети, 60 лісівників щоденно патрулюють ці території. А нині їм на допомогу прийшла техніка. Три камери відеоспостереження вже встановлено у лісгоспi.
На пожежонебезпечних ділянках лісівники ведуть нагляд за допомогою пожежних модулів. Це маломірна техніка, основою для якої стали уази. Місткість транспорту – 1 куб води. Завдяки цьому винаходу стало можливим швидке гасіння невеликих за площею пожеж. Модулі, як правило, патрулюють молоді насадження.
У випадку масштабних пожеж, на допомогу лісівникам приходять рятувальники. Тому вони часто працюють у тандемі. А нині працівники ДСНС приїхали пересвідчитися, що вжито всіх заходів пожежної безпеки. Побаченим – задоволені. Кажуть: тепер вся надія на зниження температури повітря та обережність місцевих жителів.
З початку року у Черкаському лісгоспі уже сталося 6 пожеж. Вигоріло близько сотні метрів квадратних. Лісівники кажуть: вдалося швидко загасити пожежі завдяки вчасному реагуванню. Проте, ніхто не знає, де буде наступне займання і чи вдасться його оперативно виявити та загасити. Тому просять жителів Черкащини бути обережними та без нагальної потреби не йти до лісу, а в разі виявлення пожежі телефонувати 101.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram