
Болгарка давно стала незамінним інструментом як для професіоналів різних професій, так і для робіт вдома. Існує великий вибір цього інструменту, тому перед купівлею варто визначитися, які саме характеристики якнайкраще підійдуть для конкретних потреб.
Під час ремонту в квартирі чи будинку болгарка дозволяє швидко та зручно різати плитку, металопластикові профілі, старі труби. На дачі або в приватному будинку болгарка стане у пригоді під час встановлення парканів, обрізання металевих елементів або обробки деревини, якщо використати відповідний диск. Навіть у саду цей інструмент стане корисним — для підгонки тепличних конструкцій чи ремонту інвентарю.
На будівництві болгарка також зайвою ніколи не буде. Її використовують, аби різати цеглу, бетон, арматуру та плитку, а також для зачистки зварних швів і шліфування металевих поверхонь перед фарбуванням. Вона допоможе швидко підготувати будівельні матеріали до монтажу.
Незамінною вона є для СТО та звичайних автолюбителів, щоб видаляти іржу, полірувати кузов, а також обрізати, наприклад, болти, коли жоден інший інструмент вже не допомагає. А ще вона незамінна для підготовки автомобільних деталей до зварювання чи фарбування.
Словом, без болгарки нині складно уявити якийсь ремонт чи будівництво. Але не всі знають, як правильно підібрати болгарку під конкретні потреби.
Як правильно обрати болгарку
Потужність
Потужність варіюється від 500 до 2600 Вт. Для побутових потреб підійде модель до 1000 Вт, для професійного використання — краще брати 1500–2000 Вт і більше. Вища потужність означає вищу продуктивність і довший час безперервної роботи.
Діаметр диска
Найпоширеніші варіанти — 115, 125, 150 та 230 мм.
- 125 мм — найпопулярніший варіант для домашнього використання: компактна, легка, зручна.
- 230 мм — ідеальна для будівельників і майстрів, яким потрібно різати товсті матеріали.
Кількість обертів
Середній діапазон — від 6 000 до 12 000 об/хв. Для роботи з металом краще менше обертів, для шліфування — більше. Існують пристрої і на 25 000 обертів.
Наявність додаткових функцій
- Регулювання обертів — важливо для делікатної роботи.
- Антивібраційна система — зменшує втому рук при тривалій роботі.
- Плавний пуск — запобігає ривкам на старті.
- Захист від перегріву — підвищує безпеку та термін служби.

Також не слід забувати про акумуляторні болгарки, які в дечому зручніші за звичайні. В цьому випадку треба звертати увагу ще й на ємність акумулятора та напругу, яку він може видавати.
Цей інструмент давно вже не є чимось дороговартісним, тому придбати його зможе будь-хто. Болгарка допомагатиме не лише зробити задумане якісно, а й зекономить чимало часу.
Реклама
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram