На базі Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького створено Науково-освітній центр з інтелектуальної власності. Відповідний засновницький договір та положення передала проректору з наукової, інноваційної та міжнародної діяльності, професору Сергію Корновенку директор інституту директор Науково-дослідного інституту інтелектуальної власності НАПрН України доктор юридичних наук, професор Олена Орлюк.
Подію приурочили до VІ Всеукраїнської науково-практичної конференції «Інтелектуальна власність: погляд з ХХІ століття», яку вже вшосте проводять на базі ЧНУ імені Богдана Хмельницького.
Оголошуючи про створення центру, Олена Павлівна зазначила, що Науково-дослідний інститут інтелектуальної власності тісно співпрацює з черкаськими науковцями. Однією з форм такої співпраці є редагування, рецензування методичних, монографічних видань, які готують науковці кафедри інтелектуальної власності та цивільно-правових дисциплін ЧНУ.
— Ми знаємо, як тут побудована робота і вважаємо, що найкращий стиль навчання, коли студенти мають не лише теоретичні, але й практичні знання. Тому ми запрошуємо студентів для проходження магістерської, переддипломної практики, сприяємо їхній участі в науковій роботі. Створення Центру стане черговим кроком на шляху до реформування вищої освіти, зокрема в частині про наукову, науково-технічну діяльність. Центр дасть змогу залучати викладачів кафедри і студентів до участі в наукових розробках, до імплементації освітніх стандартів у наукову діяльність.
Вже під час підписання обговорювалися цікаві проекти, якими може опікуватися центр на майбутнє, зокрема стосовно повернення до навчальних програм вищих навчальних закладів курсів із права інтелектуальної власності.
— Наука не може існувати без освіти, а освіта без науки, — підсумував Сергій Корновенко. — І нами спільно зроблено важливу справу, яка сприятиме поєднанню науки і освіти і перетворенню університетів у науково-освітні центри.
- На конференції презентовано реформу національної системи охорони інтелектуальної власності у провідному університеті в центральному регіоні України. Університеті, що активно демонструє інноваційний шлях розвитку, активно просуває себе в регіоні та успішно співпрацює з регіональною та місцевою владою. Відповідно, користується зростаючим попитом на освітні послуги, — ділиться враженнями директор НДІВ НАПрН України Олена Орлюк. — Дуже рада, що наш інститут докладає зусиль і виступає науковим центром, де профільна кафедра інтелектуальної власності та цивільно-правових дисциплін має можливість підвищувати свою кваліфікацію, брати участь у наукових дослідженнях та працювати над дисертаційними роботами.
Ми отримали масу позитивних вражень від учасників конференції, від спілкування з нашими добрими друзями та колегами, ну і звичайно - від Черкаської землі з її неперевершеними скарбами!
За інформацією прес-служби ЧНУ
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram