На 600 гривень черкаським медикам доведеться жити два місяці

18 листопада 2014, 10:51

У Черкасах лікарям держава заборгувала 22 мільйони. До кінця року без зарплатні.

Така сумна перспектива очікує на черкаських лікарів. Адже з держбюджету недоотримали 22 мільйони гривень, інформують Подробности.

У першій міській лікарні Ольга Цибань працює 40 років. Медсестрою.

Від держави має 1300 гривень зарплатні. Але й ті давали із затримкою. Каже, що вже не знає, на чому б зекономити, аби прожити.

"Дуже важко, зразу скажу, що дуже важко. Зараз тільки хватає на комунальні послуги і на те, щоб прожити дуже скудно, це харчування, а все інше зараз відпадає", - розповідає старша медсестра відділення анестезіології Ольга Цибань.

Освоїв режим економі і головний лікар. За рік жодної премії, жодних надбавок для лікарів та медсестер. Навіть відпустка, і та за власний рахунок.

Так нашкребли 250 тисяч гривень у так званий "фонд економії". Але і цього замало аби розрахуватися із боргами із зарплатні.

"Це настільки мізерні кошти у порівнянні з тим, що нам не вистачає більше 2 млн. грн. А 2 млн. грн. лікарня самостійно зекономити і забезпечити виплати просто не в стані, ми не можемо", - пояснює головний лікар першої міської лікарні Тимофій Тронц.

Місцеві чиновники про проблему знають. Кажуть, з початку року медзаклади міста недоотримали від держави 30 мільйонів гривень. У режимі тотальної економії назбирали 8 мільйонів. І це все.

"Ситуацію із жовтнем ми вирішили, але асигнувань на листопад у нас на два тижні. Керівники закладів охорони здоров’я міста повинні були б повісити замки на двері. Без підтримки центрального уряду ситуацію змінити не можливо", - розповів директор департаменту охорони здоров'я міськвиконкому Олег Стадник.

Депутати міськради написали листа у Кабмін з проханням допомогти. А поки медиків попередили на аванс у 600 гривень, який отримають у листопаді, доведеться жити аж до кінця року.

"В нашому відділі більше думають про хворих чим про зарплату. Кожен закінчив мед заклад і в душі має відповідальність і доброту до цієї справи", - розповідає старша медсестра відділення анестезіології Ольга Цибань.

Поділитись

Коментарі

Вгору