Мисливців Черкащини попереджають про відповідальність за порушення правил та термінів полювання

04 листопада 2017, 15:09

На території Черкаської області з 4 листопада поточного року відкривається полювання на копитних тварин та хутрових звірів. Державними інспекторами з охорони навколишнього природного середовища Черкаської області за участі громадських інспекторів з охорони довкілля, заплановано проведення рейдових заходів по виявленню та упередженню фактів незаконного полювання та браконьєрства.

За порушення правил полювання та термінів полювання особи несуть адміністративну відповідальність за статтею 85 Кодексу України про адміністративні правопорушення, що тягне за собою накладення штрафу на громадян від 102 до 1020 гривень, на посадових осіб — від 510 до 1530 гривень.

У 2017 році спеціалістами держекоінспекції за порушення правил полювання до адміністративної відповідальності за статтею 85 частина 1 КУпАП уже притягнуті 24 особи.

Також, за грубі порушення правил полювання (браконьєрство) передбачена кримінальна відповідальність.

Нагадуємо, що відповідно до спільного наказу Мінприроди та Мінагрополітики «Про затвердження Такс для обчислення розміру відшкодування збитків, завданих унаслідок порушення законодавства в галузі мисливського господарства та полювання (крім видів, занесених до Червоної книги України)» майже в чотири рази збільшено розмір відшкодування збитків за браконьєрство.

Наприклад, розмір стягнення за незаконне добування або знищення лося збільшено до 80 тисяч гривень (було 20 тисяч), оленя європейського — до 60 тисяч грнивень (було 15 тисяч), оленя плямистого - до 50 тисяч гривень, лані до 40 тисяч гривень (було 10 тисяч), козулі - до 32 тисяч грнивень (було 8 тисяч).

Також збільшено суми відшкодування за незаконне добування або знищення хутрових. Зокрема, за бобра — 10 тисяч гривень (було 2600 гривень), зайця — русака — 8 тисяч гривень (було 500 гривень).

Державна екологічна інспекція у Черкаській області застерігає не порушувати правил полювання та звертається до небайдужих громадян, які виявили факт браконьєрства, одразу викликати на місце події представників правоохоронних органів.

За повідомленням Державної екологічної інспекції у Черкаській області .

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору