
Сьогодні Монастирищенська громада попрощалась із захисником Павлом Вікторовичем Гогунським.
Павло народився в селі Преслав Приморського району Запорізької області, був єдиною дитиною в родині.
Після закінчення 10-го класу вступив до ДНЗ «Бердянський машинобудівний професійний ліцей», де у 2020 році здобув повну загальну середню освіту за спеціальністю «слюсар з ремонту колісних транспортних засобів, водій автотранспортних засобів». Закінчивши навчальний заклад, у листопаді того ж року вступив до лав ЗСУ на строкову військову службу. Павлу залишалось декілька місяців до закінчення армії, але розпочалась повномасштабна війна. Його рідне село майже відразу окупували, мамі дивом вдалось виїхати та знайти прихисток у Монастирищенській громаді. Захисник, не роздумуючи, пішов боронити Батьківщину.
Павло Гогунський служив у 34-му окремому полку Національної гвардії України, був командиром відділення взводу оперативного призначення (на бронетранспортерах).
У 2024 році під час чергового виконання бойового завдання на лівому березі Херсонщини врятував важкопораненого іноземного добровольця - він один із усієї групи залишився живий. Також, у минулому році задля вдосконалення навичок Павла направили на проходження військового навчання до Німеччини.
За свою звитягу та хоробрість нагороджений відзнакою Президента України «За оборону України», нагрудним знаком «Ветеран війни – Учасник бойових дій», Почесною грамотою голови Херсонської ОВА.
17 березня 2025 року при виконанні бойових завдань поблизу населеного пункту Піщанівка Херсонської області в результаті запеклого захисник загинув. Лише нещодавно тіло Героя вдалось повернути.
Поховали молодшого сержанта Павла Гогунського з усіма почестями на аврамівському кладовищі.
За повідомленням Монастирищенської міської ради
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram