Минулоріч у Черкаській обласній лікарні пролікували понад 30 тисяч пацієнтів

21 лютого 2025, 09:01

Майже 34 тисячі пацієнтів пролікували минулого року медики Черкаської обласної лікарні. Зросла і кількість прооперованих пацієнтів і загалом - оперативних втручань.

Кількість пацієнтів, які звернулись за медичною допомогою, продовжує зростати.

"У 2022 році проліковано майже 26 тисяч пацієнтів, у 2023 році – 31 тисяча, а в 2024 – майже 34 тисячі пацієнтів, - розповідає очільник лікарні Віталій Шило. - Збільшується і кількість прооперованих пацієнтів. У 2022 році ми прооперували 11 тисяч осіб, у 2023 році – 14 тисяч, а в 2024 році – 15 тисяч пацієнтів. Також зростає кількість оперативних втручань. В 2022 році кількість операцій склала 13,5 тисяч, в 2023 році – 17 тисяч, а в 2024 році – понад 18 з половиною тисяч. Що стосується консультативно-діагностичного центру, то нині спостерігається тенденція до зменшення кількості відвідувань. Так, в 2022 році за консультацією звернулось 129 тисяч осіб, в 2023 – 141 тисяча, а в 2024 році –129 тисяч відвідувань".

Через залученість медиків на ВЛК, зменшилась кількість лікарів на амбулаторному прийомі.

"Лікарі обласної лікарні задіяні в роботі двох ВЛК та експертних командах, тому їх навантаження збільшилось, і ми змушені зменшити кількість лікарів на амбулаторному прийомі з двох-трьох до одного лікаря, - пояснює керівник. - Хочу зазначити, що консультації спеціаліста пацієнт може отримати за електронним направленням в будь-якому лікувальному закладі, де є такий фахівець. Консультативні заключення, які отримані в будь-якому іншому закладі, мають таку ж юридичну силу, як і в обласній лікарні".

Чимало молодих фахівців виїхали за кордон або ж в інші області України, констатує Віталій Шило.

"Маємо відтік молодих спеціалістів за кордон та в інші регіони України, - продовжує головний лікар. - Але водночас поповнюємо лікарню фаховими спеціалістами. Взяли на роботу провідного щелепно-лицевого хірурга, який є одним з кращих в Україні по реконструктивній хірургії черепа. Продовжуємо підвищення кваліфікації колективу. Минулого року багато спеціалістів стажувалися в різних клініках України та за кордоном. Впроваджуємо новітні технології в хірургічному лікуванні, діагностиці. Працюємо за європейськими протоколами лікування пацієнтів з різними патологіями".

Очільник лікарні каже, що через складну ситуацію в країні мають навантаження на персонал, в тому числі і психологічне. Зокрема, відчутне навантаження на відділення екстреної медичної допомоги.

За інформацією пресслужби Черкаської обласної лікарні

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору