Минулого року на Черкащині кредити на доступне житло отримали 27 родин на суму 5 млн. 71 тис. гривень

02 лютого 2014, 11:57

З початку прийняття постанови Кабінету Міністрів України від 25.04.2012 №343 «Про затвердження Порядку здешевлення вартості іпотечних кредитів для забезпечення доступним житлом громадян, які потребують поліпшення житлових умов», в Черкаській області кредити отримали 59 родин на загальну суму 10 млн. 519 тис. грн., зокрема у 2013 році – 27 родин на суму 5 млн. 71 тис. грн.

Про це інформує Управління НБУ в Черкаській області.

Упродовж січня 2014 року до відокремлених підрозділів банків регіону звернулися 10 осіб (у 2013 році – 166 осіб), а саме до установ: АТ «Ощадбанк» – 2 особи, АБ «Укргазбанк» – 8 осіб, які отримали інформацію щодо необхідного пакету документів та умов надання іпотечного кредиту відповідно вищезгаданої постанови.

Довідка: відповідно до Постанови № 343 позичальником може бути громадянин, який потребує поліпшення житлових умов та відповідає вимогам банку до позичальників. Кредити надаються на строк до 15 років на будівництво (реконструкцію) чи придбання житла в об’єктах житлового будівництва, перелік яких формується Міжвідомчою комісією при Міністерстві регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України. В нашому регіоні на сьогодні визначено 10 таких об’єктів, з яких 5 – в обласному центрі.

Суть механізму полягає у частковій компенсації ставки за іпотечними кредитами. Громадянин звертається до місцевих органів виконавчої влади з документами щодо участі в програмі та до банку для отримання іпотечного кредиту. Процентна ставка за кредитним договором не перевищує 16 відсотків річних. Громадянин сплачує 3 проценти ставки за кредитом та тіло кредиту, а місцевий орган влади за рахунок коштів держбюджету компенсує 13 процентів ставки за кредитом.

Нормативна площа житла до 1 січня 2013 р. визначається виходячи з розрахунку 40 кв. метрів на одинокого громадянина чи сім’ю з двох осіб та 18 кв. метрів – на кожного наступного члена сім’ї, але не більш, як 76 кв. метрів, а для індивідуальних житлових будинків – не більш як 94 кв. метрів.

Розмір розрахункової вартості житла залежно від зареєстрованого в установленому порядку місця проживання громадян становить для Черкаської області – 4-5 тис. грн.

При цьому, для населених пунктів, які розташовані у 5-кілометровій зоні від меж обласних центрів, розрахункова вартість житла визначається у розмірі, встановленому для цих міст.

Допускається перевищення нормативних вартості та площі, але різниця компенсації не підлягає, позичальник оплачує її за власний рахунок.

Придбана квартира повинна бути основним місцем хпроживання позичальника. Її не можна відчужувати або здавати в оренду протягом усього часу отримання часткової компенсації.

Щомісячний платіж за кредитним договором не повинен перевищувати 50 відсотків сукупного середньомісячного доходу сім’ї. При цьому сума, що залишається після здійснення всіх щомісячних розрахунків за кредитним договором, повинна бути не меншою одного прожиткового мінімуму на позичальника та кожного члена його сім’ї, на якого розраховувалася часткова компенсація відсотків. Тому нижня межа для сім’ї з трьох осіб – мінімальний річний дохід у 55 тис. грн.

Відповідно до чинного законодавства, видатки на компенсацію процентів, сплачуваних банкам за кредитами, отриманими громадянами на будівництво (реконструкцію) чи придбання житла, включено до захищених статей Державного бюджету України.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору