Ми повинні сприяти західним партнерам створити у нас Вищий антикорупційний суд, – Голуб

05 червня 2018, 15:18

Сьогодні, 5 червня Верховна Рада продовжила розгляд у другому читанні законопроекту Про антикорупційний суд. За словами першого заступника голови парламенту Ірини Геращенко, попереднього засідання депутати розглянули більше 1200 поправок, залишається трохи більше 700 поправок. Поправки подав на розгляд і народний депутат від 197 виборчого округу, Черкаська область, Владислав Голуб. Він зазначив, аби створити юридично дієвий антикорупційний суд, а не фейковий, необхідно надати можливість  фінансування діяльності громадської ради із залученням міжнародних інституцій.

Зокрема поправки стосувались 13 та 14 пунктів вищезазначеного зазконопроекту. Нардеп наголосив, що саме таких норм притримується і Венеційська комісія- дорадчий орган, який надає висновки про відповідність проектів законодавчих актів європейським стандартам та цінностям.

- Я разом зі своєю колегою Світланою Заліщук пропоную розділити імперативну норму і дискреційну, адже в цьому є абсолютна логіка нормотворчості. Зокрема ми пропонуємо додати 14 пункт, який регламентує, що фінансування діяльності громадської ради міжнародних експертів може здійснюватися із залученням міжнародної технічної допомоги. Хочу нагадати, що таке саме положення вже є в діючому законодавстві і таку фінансово технічну допомогу від наших західних партнерів ми вже передбачаємо і в ряді інших наших державних органів, саме тому абсолютно юридично правильно, коли ми все ж таки розведемо імперативи і дискрецію і таки дозволимо нашим західним партнерам допомогти у створенні інституції, яка буде називатися Вищий антикорупційний суд,- прокоментував поправку до законопроекту Владислав Володимирович.

Як пояснив законотворець, дана поправка передбачає дещо розширене фінансування, зокрема є імперативна норма, яка говорить про фінансування зі сторони державної судової адміністрації, а також дискреційна, де записано, що ця рада може залучати кошти від міжнародних інституцій.

- Власне ми пропонуємо повернутися до практики, коли буде прийматися рішення половиною від складу громадської ради міжнародних експертів. Бо таких поправок притримується і Венеційська комісія. Саме тому, якщо ми не врахуємо ці рекомендації, а банально створимо цей Вищий антикорупційний суд, то це буде фейковий антикорупційний суд,- підсумував нардеп Голуб.

Зазначимо,  на засідання сесії зареєструвалось 362 депутати, втім упродовж сесії лунали лише гучні обговорення і поки-що не прийнята жодна поправка. Додамо також, попри зареєстровану кількість депутатів, у сесійній залі прослідковувалась їх значно менша кількість.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору