Для ефективного погашення заборгованості ПАТ «Азот» перед ПАТ «Черкасиобленерго» між підприємствами підписані мирові угоди, які дозволять обленерго погасити борги перед Державним підприємством «Енергоринок». Після їхнього підписання проти керівництва ПАТ «Черкасиобленерго» почалася інформаційна атака. Про це голова правління Олег Самчук повідомив під час прес-конференції.
Два роки тому я очолив підприємство. Після буремних подій просив людей вийти на роботу. Колектив прислухався і підтримав, люди працювали без заробітних плат, щоб підприємство функціонувало. Зараз нас підтримують депутати всіх рівнів, і ми розпочали процес погашення заборгованості перед «Енергоринком», - сказав Самчук і додав, – згодом Володимир Державін та Олександр Візір хотіли знати чи я не запрацювався на цій посаді. Після того стосунки зіпсувалися і на зборах акціонерів мене хотіли змістити з посади.
За словами Самчука були проведені дві експертизи, які визнали: він як голова правління намагається вивести підприємство із кризи й робить усе, щоб підписати проекти мирових угод уже не на 10 років і не на мільярд 500 млн, а 7 років і на мільярд 900 млн грн на з оплатою 9 мільйонів на початку та з подальшим зростанням.
Ми їх підписали минулого року. Потім у нас була розмова із заступником Голови Фонду державного майна України Володимиром Державіним, де він сказав, що я пошкодую про це. Які цілі такого залякування з його боку я не знаю, можливо, це стосується подальшої долі «Азоту», - сказав Олег Самчук.
Голова правління зазначив, що для пришвидшення стабілізації роботи підприємств після призначення на посаду він підписав усі акти звірки, які екс-керівниця обленерго Світлана Кузьмінська не підписувала для того, щоб не дати змоги визнати борг, провести експертизу й не визнавати конкурсним кредитором ДП «Енергоринок», для того щоб завершувати процес ліквідації підприємства ПАТ «Черкасиобленерго». Водночас фонд Держмайна, який є основним акціонером підприємства, вважав мирові угоди не вигідними державі.
Тоді у впровадженні угод нам відмовили, але вдалося зафіксувати суму боргу ПАТ «Азот» перед обленерго – вона становила мільярд 900 мільйонів гривень, - додав Самчук.
За його словами, після нового року та реорганізації ринку електроенергії між «Азотом» та обленерго підписали новий проект мирових угод і суд їх затвердив, вже у квітні й травні на спецрахунок почали надходити кошти.
Із липня по квітень 2019 року з «Азоту» виконавча служба стягнула майже 7 млн грн за 10 місяців. Якби угоди затвердили ще тоді у квітні 2018 року, то ДП «Енергоринок» отримало б близько 200 млн грн. Натомість проти мене як керівника розпочинається брудна інформаційна кампанія, де йдеться про те, що я списав «Азоту» понад мільярд гривень та отримав вигоду від мирових угод. Але я хочу сказати, що коли прийшов на роботу, то два місяці з ПАТ «Азот» взагалі не можна було комунікувати і вони не платили за поточне споживання електроенергії близько 100 млн грн щомісяця. За 2016 рік заборгованість «Азоту» збільшилася на мільярд гривень. Завдяки колективу та його роботі вдалося врятувати підприємство.
- Ми просили багатьох депутатів та правоохоронні органи допомогти. Але все вирішилося силами працівників. Коли повернувся Крючков, поміж першим і другим туром виборів президента, також на свободу вийшли люди, які виводили мільйони з підприємства завдяки завдаткам, і сьогодні вони починають свою аферу щодо ліквідації підприємства, - додав голова правління ПАТ «Черкасиобленерго».
Також Олег Самчук зауважив, що 20 травня проти нього порушили кримінальну справу щодо перевищення ним повноважень у бік третіх осіб. На думку Самчука, таким чином екс-депутат та бізнесмен Дмитро Крючков намагається провести на керівну посаду екс-очільницю Світлану Кузьмінську. Проте ці мирові угоди погоджені облрадою, головою ОДА, міською радою і депутатами. За два місяці 2019 року ПАТ «Азот» виконав зобов'язання за мировими угодами перед ПАТ «Черкасиобленерго» на суму 18,8 млн грн. Ці кошти миттєво надходять до ДП «Енергоринок» за рахунок погашення боргу ПАТ «Черкасиобленерго» під час 2015-2016 років перед державним підприємством.
- Звертаюся до президента і прошу зупинити вакханалію. Люди, які роками розкрадали ПАТ «Черкасиобленерго» повинні сидіти за гратами, а вони продовжують робити свою справу, - наголосив Олег Самчук.
Директор з правових, майнових та корпоративних відносин ПАТ «Черкасиобленерго» Катерина Беспалова зауважила, що у ЗМІ поширюється неправдива інформація щодо розкрадання керівництвом ПАТ «Черкасиобленерго» коштів у великих розмірах. Йдеться про те, що нібито через укладання мирових угод ПАТ «Черкасиобленерго» скасовує заборгованість «Азоту» після реорганізації ринку електроенергії, проте насправді це не так. Єдина можливість погасити борги перед ДП «Енергоринок» - це стягнути кошти з ПАТ «Азот» і для того, щоб обидва підприємства нормально функціонували підписали ці мирові угоди.
За словами Самчука, якщо «Азот» хоча б на місяць прострочить платіж, то справа знову передається до виконавчої служби і борги стягуватиме вона.
На сьогодні заробітна плата працівникам сплачується регулярно двічі на місяць, також ми повністю забезпечуємо їх засобами захисту та спецодягом. Ми відновили всі соціальні програми, спортивні змагання та дитячі заходи. І найголовніше – у наших працівників є паливо для нормального виконання роботи. Все це відбувається попри те, що підприємство досі в боргах. Зараз ми вже не просимо ні в кого допомоги, просто не заважайте нам нормально працювати, - сказав голова профкому ПАТ «Черкасиобленерго» Олександр Чорний.
Диспетчер Віктор Антонюк говорить, що підприємство працівники вважають рідним.
Ми його не здамо. На різних інтернет-ресурсах виливають бруд на адміністрацію та колектив, ми вбачаємо в цьому загрозу стабільної роботи підприємства, - додав Антонюк.
На думку народного депутата України від Черкащини Олега Петренка, вдалося виробити механізм, який дав можливість і ПАТ «Азот», і ПАТ «Черкасиобленерго» працювати і зберегти робочі місця і тепер важливо не допустити повернення дестабілізації підприємств.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram