Зі скандалом розпочалася прес-конференція щодо підсумків оцінки проектів громадського бюджету департаментами Черкаської міської ради. Своє незадоволення результатами аналізу проекту щодо будівництва скверу по вулиці Героїв Дніпра (між церквою Андрія Первозванного і автостоянкою, площею 1,2 га) висловила голова КСН "Митниця" Євгенія Ситар.
За її словами, пропозицію щодо будівництва скверу у мікрорайоні "Митниця" несправедливо не допустили до голосування і попросила обгрунтувати таке рішення.
- Відповідно до генерального плану ця земельна ділянка не належить до земель, на яких передбачено розміщення скверу, - відповів директор департаменту архітектури та містобудування Черкаської міської ради Артур Савін. - Тому для реалізації цього проекту необхідно вносити відповідні зміни до генплану, зонінгплану. При отриманні містобудівних умов на розміщення скверу управління архітектури не взмозі дати відповідні умови та обмеження.
Така відповідь чиновника ще більше роздратувала голову КСН "Митниця".
- Ми не віддамо "Митницю" під забудову. Тут по всім документам написано, що ділянка належить "Черкасиінвестбуду", ділянка під стоянку і зелені насадження, - продовжила жінка.
- Не зовсім так, ця ділянка належить до земель житлової та громадської забудови, - наголосив Артур Савін.
- Ви брешете, відповідно до генплану там повинен бути театр на воді і зелені насадження. Ви вводите в оману черкащан. Виїдьте на це місце і подивіться. Там вже готовий сквер. Його лише потрібно облагородити: зробити доріжки і правильно висадити дерева. На 1 млн грн ми збудуємо майданчик, а для облаштування решти ми знайдемо спонсорів, ми самостійно все зробимо своїми руками. Якщо ви не включити цей проект, якщо ви не допустите його до голосування, я приведу всю Митницю, ми заблокуємо вашу роботу, - вигукнула Євгенія Яківна.
Для довідки. Громадський бюджет – це частина коштів з міського бюджету, що йде на фінансування проектів та пропозицій жителів міста. Автором проекту може бути громадянин віком від 16 років. Він повинен детально розписати проект: від ідеї – до витрат на його реалізацію. Один автор може подати тільки один проект, зібравши необхідну кількість підписів на підтримку своєї ініціативи. Бюджет однієї заявки не повинен перевищувати 1 млн грн. 30 липня в Черкасах закінчилася реєстрація проектів громадського бюджету-2016. Цьогоріч заявок стало ледь не втричі більше – 108 проти 39 проектів у 2015 році.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram