З огляду на скупчення російських військ на українських кордонах черкаські активісти вирішили перевірити готовність бомбосховищ у місті на випадок можливої ескалації військових дій.
Активісти пояснюють, що попри те, що міський голова називає таку інформацію секретною, перелік сховищ та їхні адреси розміщено у відкритому доступі на сайті міської ради. Усього таких споруд у Черкасах - понад 80, 4 з яких - протирадіаційні. Однак, за словами ветерана російсько-української війни Дмитра Кухарчука, більшість з них - в жахливому стані.
Про необхідність проведення ревізії сховищ та їх укомплектування для захисту містян у разі російського вторгнення місяць тому з трибуни міськради заявив ветеран “Азову” Ярослав Лисенко.
Міський голова Анатолій Бондаренко тоді сказав, що така інформація є секретною та попросив правоохоронців відреагувати на виступ ветерана.
Водночас Ярослав зазначає: жодної державної таємниці не порушував, адже всі адреси є на сайті міськради, тож місяць по тому громадські активісти вирішили перевірити бомбосховища.
- Ми розуміли, що все погано, але навіть не уявляли, що настільки. Зробили вибіркову перевірку сховищ і виявили, що більшість таких споруд - або на територіях підприємств і обнесені колючим дротом, або через бездіяльність влади - перетворились на руїни. Єдине бомбосховище у нормальному стані нам вдалось знайти біля міської ради. Вочевидь, щоб чиновникам було де ховатись у разі війни, - зазначає Кухарчук.
Нагадаємо, у 2015 році в Золотоноші налічувалось 21 укриття та підвальні приміщення, пристосовані під них. Станом на 2021 рік, їхня кількість зменшилася до 14.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram