Ми хочемо побачити, що цей фестиваль потрібен всьому місту, – організатори Черкаського книжкового фестивалю

29 квітня 2018, 13:50

Другий Черкаський книжковий фестиваль відбувся. Було складно, стверджують організатори, але їм вдалося. На прес-конференції вони розповіли про труднощі, з якими стикалися, що змінилось завдяки цій події та перспективи майбутнього фестивалю у Черкасах, пише "Вичерпно".

Очільниця Черкаського книжкового фестивалю Людмила Фіть розповіла, що змінилося після заходу:

- Після другого книжкового фестивалю ти чітко бачиш тенденцію того, що вдруге приходять люди, дуже багато прийшло дітей. Ми побачили співпрацю громадських закладів харчування, які спочатку так не хотіли з нами працювати, із «Новою поштою» була тісна співпраця. Окрема подяка за допомогу навчальним закладам та бібліотекам. Якби така робота була вже 10 років, де б було по розвитку місто Черкаси! Черкаський книжковий фестиваль — це величезна структура, яка задіює всіх.

Величезним кроком вперед для фестивалю та його організаторів став приїзд очільниці Львівського форуму видавців Олександри Коваль, яка побачила, що в Черкасах не шароварщина і провінційність, як думають про подібні заходи у всій Україні. В. о. директора Інституту книги Сергій Ясінський, який теж відвідав фестиваль, сказав, що в Черкасах все по-сучасному.

Відкриттям фестивалю стали Артем Чех, Остап Дроздов, Світлана Яременко, Олена Павлова, на зустрічах з якими всі були у захваті. Найбільше слухачів зібрали відомі українські письменники Василь Шкляр, Оксана Забужко, Макс Кідрук, Наталія Щерба, Дара Корній.

Організатори розповіли про складнощі, з якими вони стикалися: великими проблемами був приїзд учасників до Черкас, їхнє поселення. Та найбільшою проблемою, звичайно, є фінансування.

- У нас були гроші з двох джерел — генерального спонсора Аграрної партії України та видавців. Другий тиждень після фестивалю ми в боргах — у нас лежать гарантійні листи в готелях, неоплачена поліграфія, IQ-Tek, — сказала Людмила Фіть.

Організатори дуже сподіваються на гроші Черкаської облради, чекають кошти зі Спільнокошту, якими вони закриють борги.

Другий Черкаський книжковий фестиваль був значно важчим в плані організації, ніж попередній, адже був масштабнішим — більше локацій, учасників, видавництв, але він відбувся. Та чи буде третій, організатори мають великий сумнів.

- Станеться диво, якщо він буде. Ми готові працювати, шукати ресурси, але ці ресурси мають бути не 50 тисяч. Фестиваль має бути спільним проектом громади міста. Можливо, щоб у нашій команді були представники з міськради, облради, які б на себе взяли виконання певних питань, наприклад, доставка столів-стільців тощо, — сказала Людмила Фіть.

Як розповідають організатори, фестиваль — дуже дороге задоволення. На його повноцінну реалізацію потрібно півмільйона гривень.

- Ми хочемо, щоб був третій книжковий фестиваль, ми готові стукати в усі двері, але не самі. Наша команда не потягне його сама ні за яких умов. Ми навчені, що гроші можуть бути, але раптом вони зникають. Ми не хочемо знову втрапити у таку ситуацію і залежати від певних особливостей. Ми хочемо побачити, що не тільки організаторам потрібен цей фестиваль, а всьому місту, — сказала Людмила Фіть.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору