Ми дограємося, що вимре нація, – Бондаренко про адмінреформу

07 березня 2017, 10:50

Жителі сіл навколо Черкас побоюються приймати рішення про об’єднання із містом у одну територіальну громаду, бо побоюються, що у них тоді заберуть землю. Про це розповів міський голова обласного центру Анатолій Бондаренко, пише "Дзвін".

“Попри те, що поки що приєднання сіл до обласних центрів не урегульовано законодавчо, жителі приміських населених пунктів бояться за свою землю. Але це лише домисли і спекуляції. Адже там, по-перше, вже зараз вільних ділянок немає, бо всю землю давно розібрали. А по-друге, місто для першочергових потреб, як-то кладовища, земельними ділянками забезпечене на найближчі десять років”, – зазначив Бондаренко.

Мер наголошує, що сьогодні об’єднання громад багато хто використовує для політичних маніпуляцій.

“Якщо політики намагаються проштовхнути об’єднання сіл так, щоб утворювався для них вигідний парламентський виборчий округ, то з такої реформи нічого доброго не вийде, – переконаний Анатолій Бондаренко. – Думаю, що варто було прийняти закон не про дванадцятикілометрову зону навколо обласних центрів, а про двадцятикілометрову. Це дало б можливість місту розвиватись. Наприклад, я навів аргументи жителям Геронимівки: вони своїх дітей навчають у Черкасах, вони тут лікуються, їздять сюди в магазини, тут працюють. То де логіка в тому, що цей населений пункт хоче приєднатись до Руської Поляни? А вони кивають на те, що я вже сказав, – місто, мовляв, може забрати у села землю. Тож у мене не має іншого пояснення появі таких розмов, як своєрідний чорний піар проти об’єднання з містом. Це роблять політики, які хочуть створити зручний для себе виборчий округ. Адже як можна об’єднатись не з Черкасами, а навколо Черкас?”

Між тим, на думку Бондаренко, об’єднання цих сіл в громади без Черкас породить більше проблемних питань.

“Я довів їм цифри по міському бюджету розвитку, що дає можливість ремонтувати дороги, школи, лікарні. І, звісно, у міста більше можливостей зберегти у них ті ж школи і ФАПи. А після об’єднання із тією ж Руською Поляною жителям Геронимівки доведеться обирати, де буде сільська рада і все інше. А те село, яке залишиться без школи, – приречене”, – додав мер Черкас.

Він також наголосив, що вважає територіальну реформу у цьому вигляді, як її втілюють, – величезною помилкою нинішньої влади.

“Не можна сьогодні говорити про досвід Польщі, бо самі поляки вже визнають, що пішли хибним шляхом, і проведена в них адміністративно-територіальна реформа не принесла тих позитивних результатів, на які сподівались. Попри вкладені в інфраструктуру мільярди євро. Бо коли навіть і гарні дороги, але в районному центрі один лікар, і той ветеринар, – то щось тут, напевне, неправильно. Є канадська система, фінська і шведська. Звісно, вони енергоємкі, мають величезне навантаження на бюджет, але там, у першу чергу, зважають на людину і її потреби, а не на можливість зекономити. Бо ми дограємося, що вимре нація. Тож я вважаю, що це не реформа, а боротьба за ресурси громад, за землю. Тому ми спостерігаємо повністю абсурдні ситуації, коли, скажімо, Червона Слобода, де по один бік сільські хати, а по другий відносяться до Черкас, – належатиме до Смілянського госпітального округу! Правда, жителі цього села вирішили вчинити мудро і не поспішати з кимсь об’єднуватися”, – підсумував мер Черкас.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору