МОЗ остаточно визначиться щодо проведення ЗНО до 20 червня

17 червня 2020, 09:04

фото з мережі

Міністерство охорони здоров'я 19-20 червня визначиться з проведенням зовнішнього незалежного оцінювання. Про це на брифінгу повідомив міністр охорони здоров’я Максим Степанов.

- Згідно з рішенням Кабінету міністрів, ЗНО повинно пройти, починаючи з 25 червня. МОЗ чітко визначило критерії щодо проходження ЗНО. Вони затверджені постановою заступника міністра - головного державного санітарного лікаря, - сказав Степанов.

За його словами, на вході до пунктів проведення ЗНО мають проводити термоскринінг, допускати до будівлі буде дозволено лише людей, які безпосередньо складають ЗНО, та інспекторів, і всі вони мають бути у масках. Учасників ЗНО мають розсадити у приміщеннях з дотриманням соціальної дистанції.

- Ми плануємо провести ЗНО і визначили два чітких критерії на національному рівні для його проведення, вони пов'язані з різким зростанням захворюваності. Будемо визначатися 19-20 червня щодо до цих критеріїв. Сьогодні вони дозволяють провести ЗНО, - сказав Степанов.

Раніше, 12 червня Кабінет міністрів у зв’язку з погіршенням епідеміологічної ситуації скасував проведення в закладах освіти пробного ЗНО, запланованого на 15 і 17 червня. За дорученням президента Володимира Зеленського учасникам пробного ЗНО повернуть кошти через зміну формату проведення.

У Міносвіти нагадали, що пробне ЗНО є добровільною та платною послугою для учасників. Вартість одного тестування становить від 138 до 150 грн залежно від регіону. Цього року зареєстровані учасники зможуть скласти пробне тестування не в закладах освіти, а вдома в режимі онлайн.

Верховна Рада у п’ятницю, 19 червня, під час Години запитань до уряду заслухає інформацію Міносвіти щодо цьогорічного ЗНО.

Водночас у Раді заявили, що Державну підсумкову атестацію у формі ЗНО можуть не проходити випускники, які не планують у цьому році вступати до вищих навчальних закладів. Відповідні зміни до законодавства наразі готуються.

Поділитись

Коментарі

Вгору