Друзі, напередодні уважно спостерігав за процедурою обрання директора-художнього керівника комунального закладу "Черкаський академічний обласний український музично-драматичний театр імені Т.Г. Шевченка" Черкаської обласної ради.
Те що сталося, це ганьба комісії, яка доклала персональних зусиль до цієї резонансної, скандальної історії та справжній удар по галузі культури Шевченківського краю і її театральної сцени номер ОДИН.
Претендентами на посаду директора Черкаського музично-драматичного театру було шестеро кандидатів:
- Петро Ластівка – колишній керівник закладу;
- Володимир Єфімов – екскерівник Черкаського палацу культури «Дружба народів» та театру у Кропивницькому;
- Наталія Мамалига – актриса драматичного театру, співачка;
- Роман Бурлаков – заступник директора Черкаського обласного драматичного театру;
- підприємець та колишній працівник обласної філармонії Руслан Паскалов;
- ексочільник Управління інспектування Черкаської міськради Олександр Давиденко.
Комісія шістьма голосами "за" обрала Руслана Паскалова.
Нагадаю, що відповідно до чинного законодавства, кандидатів на посаду керівника державного чи комунального закладу культури визначає конкурсна комісія за результатами відкритого та публічного конкурсного добору на зайняття цієї посади. Комісія у складі дев'яти осіб визначилася з претендентами задовго до конкурсу. І мене, як і більшість громадськості, шокує її вибір.
Яким чином, члени комісії могли здійснити добір кандидата, який не володіє державною мовою, на посаду директора-художнього керівника театру, що має статус академічного?
Згідно із нормою закону керівником державного чи комунального закладу культури може бути особа, яка має вищу освіту, стаж роботи у сфері культури не менше трьох років, володіє державною мовою та здатна за своїми діловими і моральними якостями, освітнім і професійним рівнем виконувати відповідні посадові обов’язки.
Пан Паскалов народився в Грузії, є громадянином України, а за національністю - грек. У 1995-2000 роках навчався у Тбіліському гуманітарному університеті і має кваліфікацію економіста та спеціальність податкова, банківська діяльність. Трудову діяльність розпочав із Цинцкаройського будинку культури, де 6 років працював директором, потім 4 роки очолював будівельне підприємство "Афродіта" м. Черкаси, а в 1997-2013 роках працював заступником директора з господарської діяльності Черкаської обласної філармонії. Тобто 9 років тому.
Після шестирічного стажу у філармонії, пан Паскалов працював 5 років як фізична особа, а потім з 2018 по 2021 рік - як менеджер фізичної особи ФОП Баратова Еллада Лазарівна. Ця підприємиця займається широким спектром економічної діяльності:
-10.71 виробництво хліба та хлібобулочних виробів; виробництво борошняних кондитерських виробів, тортів і тістечок нетривалого зберігання
-46.36 оптова торгівля цукром, шоколадом і кондитерськими виробами
-46.73;51.53 оптова торгівля деревиною, будівельними матеріалами та санітарно-технічним обладнанням46.75 оптова торгівля хімічними продуктами
-47.21 роздрібна торгівля фруктами й овочами в спеціалізованих магазинах
-47.24 роздрібна торгівля хлібобулочними виробами, борошняними та цукровими кондитерськими виробами в спеціалізованих магазинах
-47.25 роздрібна торгівля напоями в спеціалізованих магазинах
-47.29 роздрібна торгівля іншими продуктами харчування в спеціалізованих магазинах
-47.81 роздрібна торгівля з лотків і на ринках харчовими продуктами, напоями та тютюновими виробами
-47.99 інші види роздрібної торгівлі поза магазинами
-95.29 ремонт інших побутових виробів і предметів особистого вжитку
-96.02 надання послуг перукарнями та салонами краси.
І ось комісія вирішила, що саме цей претендент має конкурентні переваги над іншими кандидатами на посаду директора-художнього керівника комунального закладу "Черкаський академічний обласний український музично-драматичний театр імені Т.Г. Шевченка" Черкаської обласної ради. Більше того, вона заслухала перспективний план кандидата ламаною російською мовою, на жаль українською, державною він спромігся вимовити лише кілька слів (в мережі є відео презентації усіх кандидатів) і ухвалила рішення на його користь.
Вам нічого це не нагадує? Мені - ТАК. Загальна стала тенденція по країні, яка стала практикою.
На мою думку, голосування є упередженим. Мотивація таких дій - особиста помста або корупційний інтерес.
Не знаю, що творчому колективу скаже обраний комісією керівник і зможе запропонувати театральній громаді....
Рішення комісії ще мають затвердити кілька профільних комісії Черкаської обласної ради та її чергова сесія.
Роман Сущенко, заступник голови Черкаської облради, допис на власній сторінці у Facebook