Молоді вчителі Черкащини вивчали досвід відомого педагога

23 травня 2017, 19:00
19 травня у середній загальноосвітній школі с.Сахнівки відбувся форум голів рад молодих учителів Черкащини. Його учасники познайомились із славнозвісною школою ім. О. А. Захаренка та за "круглим столом" проаналізували діяльність рад молодих учителів та впровадження досвіду народного вчителя Олександра Захаренка. Форум відбувся за ініціативи обласного комітету профспілки працівників освіти і науки України і став одним із способів відзначення 80-річчя від дня народження учителя-новатора, пише "Черкаський край".

Цього дня у Сахнівській школі відбувся також районний зліт юних добротворців Корсунщини, присвячений 80-річному ювілею О. Захаренка. Юні добротворці реальними справами втілюють у життя заповіт великого Учителя "Поспішайте творити добро!", отож на зльоті відзначили найактивніших волонтерів, екологічні бригади, учасників інтернет-проекту "Ми-патріоти Черкащини", визначили кращу класну програму добротворення та інші шкільні проекти. Першим корисним досвідом молодих вчителів стала участь у зльоті добротворців.

За відгуками молодих вчителів, відвідання школи, музеїв історії с. Сахнівки та О. А. Захаренка, плавального басейну, шкільного дендропарку справили на них сильне враження простотою задумів Олександра Захаренка і ефективністю впливу на виховний процес. За "круглим столом" вони почули чимало корисних порад від старших колег. Заслужений працівник освіти, колишній завідуючий райвідділом освіти, який 17 років працював разом із О. Захаренком, Валерій Кочегура порадив постійно вчитися, сміливо мріяти і масштабно діяти. Рух добротворення, започаткований народним учителем, розвиває в дітях духовні начала, тому варто поширювати його скрізь,- говорив він.

Наступник і послідовник Олександра Захаренка, директор Сахнівської школи Іван Рибалка, який 23 роки працював під його керівництвом, акцентував увагу на щоденних шкільних лінійках, за його словами, "геніальній ідеї Захаренка". На лінійках , які починаються з виконання Гімну України, діти одержують певні завдання на кожен день чують короткі проповіді-настанови на етичні та філософські теми. Тобто, і зараз Сахнівська школа вчить вихованців жити за законами добра і краси.

Продовжив думки директора вчитель цієї школи і голова Корсунь-Шевченківської районної ради молодих вчителів Олександр Кріт. Він зробив висновок, що Олександр Захаренко у своїх педагогічних ідеях випередив час. Виховання патріотизму здійснюється на малих конкретних справах. Особливо ефективна пошукова робота, нині спрямована на збір матеріалів про земляків-учасників АТО. Екскурсоводами у 4 шкільних музеях працює кожен третій учень і це для дітей безцінний досвід розвитку мовлення і спілкування. Шкільну газету "Дівочі гори" діти випускають вже понад 3 десятиліття — і вона стала безцінним джерелом історії школи і села.

Заступник начальника управління освіти і науки Черкаської ОДА Валентина Ткаченко та голова обкому профспілки працівників освіти і науки України Ольга Жалдак наставляли молодих вчителів постійно звертатися до педагогічної спадщини Олександра Захаренка, працювати творчо, оволодівати інноваційними технологіями, щоб вивести освіту України на європейський рівень.

Враження молодих вчителів висловив вчитель Черкаської гімназії №9 Олександр Валовенко, якого на форумі обрали головою обласної ради молодих вчителів.

- До Сахнівської школи слід приїжджати, щоб пірнути в її неповторну атмосферу і відчути дух Захаренка. Його педагогічні ідеї і досвід- безцінні, і наш обов’язок зробити так,щоб вони жили в усіх школах Черкащини, - зазначив Олександр Валовенко.

Учасники форуму вшанували пам’ять О. А. Захаренка покладанням квітів на його могилу, засвідчили повагу і тепло поспілкувалися з дружиною вчителя Вірою Петрівною.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору