У Черкасах 10 листопада відбувся Молодіжний форум у межах проєкту "Молодь-громаді". На ньому 100 ініціативних молодих людей презентували 20 вже успішно реалізованих проєктів розвитку громад. Участь у Форумі взяла молодь 19 громад Черкащини, Київщини, Вінниччини та Львівщини.
100 молодих українців віком від 14 до 17 років реалізували у своїх селах та містечках проєкти, покликані розпочати зміни в своїх громадах. Вони створили цікаві молодіжні простори, які допомагатимуть молодим людям з користю проводити дозвілля та розвиватись, мобільні кінозали та креативні шахові, багатофункціональні спортивні майданчики та зони відпочинку, лекторії, на яких розглядаються питання, що нині найбільше хвилюють молодих людей.
Цьому передувало навчання з проєктного менеджменту, комунікації та пітчингу проєктних заявок. Так, ще улітку учасники проєкту "Молодь-громаді" мали кількаденні тренінги з провідними експертами, які докладно і доступно пояснювали, як формувати ідею, писати проєктну заявку, організовувати команду та при цьому залучати місцеву владу до співпраці, разом звітувати перед своєю громадою про те, що вже вдалося зробити.
Під час такого інтенсиву молодь провела опитування 2411 мешканців своїх містечок та сіл, проінтерв’ювала 69 керівників та керівниць, відповідальних за молодіжну політику осіб. І вже спираючись на отримані результати, визначила основні проблеми у своїх громадах та запропонувала своє бачення їхнього вирішення.
На реалізацію грантів, написаних ініціативною молоддю, благодійники виділили по 40 тисяч гривень за кожний гідний проєкт.
- Програма розвитку ООН вважає молодих людей ключовими агентами змін у громадах. Від початку повномасштабного вторгнення відбулися кризові суспільні процеси. Велика кількість молоді була розгублена. Але вони знайшли відраду в тому, що можуть бути залученими до важливих громадських процесів. І при цьому допомагати відновлюватись собі, родинам та громаді, де мешкають, - зауважила під час прес-конференції аналітикиня з питань розвитку молоді Програми розвитку ООН в Україні Софія Пишнєва.
Керівник відділу національних проєктів благодійного фонду "МХП - Громаді" Володимир Панченко переконаний у тому, що нині вкрай важливо, аби молодь у малих громадах ставала максимально активною.
- Молодь – ядро, яке об’єктивно зберігає громади, їхнє існування та їхнє майбутнє, - підкреслив він. - Тому нам було настільки важливим навчити молодих людей комунікації, вмінню без перепон спілкуватись із представниками органів місцевого самоврядування. І коли нам було представлено результати цієї роботи, ми побачили, що молоді люди після тренінгів не боялись приходити до представників громад, керівників управлінь у справах молоді, ставила їм слушні запитання. У підсумку після опитувань змінювались самі ідеї проєктів, покликані нести зміни громадам.
Директорка БФ "МХП – Громаді", який ініціював проєкт "Молодь-громаді", Тетяна Волочай підкреслила, що підлітки реалізовували свої проєкти із захопленням.
- Такої енергії нам сьогодні бракує. Лідери народжуються саме під час таких проєктів і вони розбудовуватимуть майбутнє країни, - акцентувала вона.
Самі учасники проєкту не просто у захваті від нових можливостей, які їм відкрив "Молодь – громаді", але й від усвідомлення того, наскільки це реально - змінювати соціальний простір.
Учасник проєкту з Миронівки Андрій Воронов розповів, що зрозумів принцип, як розв’язувати проблеми в громаді, залучаючи однодумців, кошти та партнерів.
- Сидіти та нарікати на погане життя – немає сенсу, - поділився думками хлопець. - Я хочу відновити міський стадіон і гадаю, що це може змотивувати моїх п’ятнадцятирічних однолітків активно займатися спортом.
А учасниця проєкту з Липовець, що на Вінниччині, Іванна Кривенко зізналась, що давно замислювалась на створенням молодіжного хабу. Адже розуміла, що для цікавого дозвілля у її громаді немає достатньої інфраструктури.
- Я членкиня учнівської ради Вінниччини і хочу ініціювати створення в Липовці молодіжного простору з безплатними активностями, - поділилась дівчина.
Усі учасники проєкту "Молодь – громаді" готові розвивати свої ініціації й далі. У цьому їм допомагатиме БФ "МХП-Громаді", а також підтримуватимуть Український молодіжний фонд, державна установа "Всеукраїнський молодіжний центр", Українська Асоціація Молодіжних Рад, Управління міжнародного співробітництва та протоколу Міністерства культури та інформаційної політики.
Проєкт "Молодь – громаді" впроваджується Благодійним фондом "МХП-Громаді" за підтримки проєкту ПРООН "Підтримка громадянського суспільства та молоді", що реалізовується за фінансування Міністерства закордонних справ Данії.
Тетяня Балякіна, Партнерський матеріал
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram