МХП розширив свої грантові програми на всю Україну

17 липня 2020, 21:30

У Черкасах із дотриманням карантинних умов відбувся „Форум місцевого розвитку“. Подія була присвячена підсумкам конкурсу мікрогрантів „Час діяти“, організованого Благодійним Фондом „МХП – Громаді“ у Черкаській і Київській областях.

Під час заходу визначили та нагородили цьогорічних переможців, які отримають на реалізацію своїх проєктів гранти у розмірі 50 тисяч гривень. Також під час Форуму анонсували новий конкурс всеукраїнського масштабу під назвою „Час діяти, Україно“, який спрямували на розвиток сільських громад і підтримку місцевих ініціатив у 800 населених пунтах 15 областей України.

Взяли участь у форумі керівники окремих успішних ОТГ і сільрад, очільники агенцій регіонального розвитку Черкащини та Вінниччини, КСВ-менеджери підприємств агрохолдингу МХП та представники експертного середовища у сфері фандрейзингу. У зв'язку з обмеженою кількістю осіб під час карантину деякі представники брали участь у заході онлайн на "Фейсбук".

Організатори зазначили, що не всі українські підприємства займаються суспільно важливою роботою. У керівництва МХП та Благодійного фонду є мета заохочувати людей до активних дій для розвитку їх громад. Реалізуючи її, вони вчать, як кардинально змінювати своє життя та життєвий простір. 

Заступник голови правління МХП з корпоративної соціальної відповідальності Ігор Лещенко зауважив, що для компанії в пріоритеті всебічний розвиток тих територій, де існують потужності агрохолдингу. Такі ж конкурси, як „Час діяти“, вже давно довели успішність обраної стратегії. 

– МХП не лише розвиває інфраструктуру сіл, не лише запроваджує нову якість їхнього життя, але впроваджує і важливі програми доступної освіти та медицини, проєкти щодо відновлення та збереження довкілля, конкурси-мікрогрантів. Ми масштабуємо „Час діяти“ до загальноукраїнського рівня для того, щоб робити все це ще більш ефективно, разом із мешканцями сільських територій вийти на міжнародні донорські організації, які допоможуть у наших прагненнях. Таким чином, наші спільні зусилля побудують кращу країну, – зауважив Ігор Васильович.

Благодійний фонд „МХП – Громаді“ першочергово допомагає організовуватись людям в селах для вирішення їх економічних та соціальних проблем. Директорка БО „Благдійний Фонд „МХП Громаді“ Тетяна Волочай наголосила, що конкурс „Час діяти“ є хорошим помічником для втілення громадами своїх ідей.

– Важливим плюсом цього конкурсу є те, що громадам не просто дають кошти на реалізацію корисних ідей, а й навчають активних людей грамотно писати проєкти. Робиться це і для того, щоб вони вчилися вигравати гранти у інших благодійних фондах – як українських, так і міжнародних. Має бути певний рівень володіння проєктним менеджментом, грамотним написанням бюджетів, інформування, – підкреслила вона. – Водночас через конкурс ми даємо нашим громадам дієвий інструмент для залучення коштів. Починаючи з 2016 року, у нас захистилося 60 проєктів. Грантовий фонд у рамках цих проєктів склав 3,5 мільйонів гривень. Загальний бюджет цих проєктів – 10 мільйонів гривень.

Тетяна Волочай звернула увагу на те, що за історію „Час діяти“ змінилась також якість тих ідей, які подаються. Спочатку це була банальна заміна вікон та ремонт, скажімо, сходів. Але із кожним роком ідеї проєктів ставали цікавішими. У селах з’явились різні студії, салони краси, сучасні стоматологічні кабінети. Не в останню чергу – масштабні мистецько-культурні події.

У рамках Форуму відбувся майстер-клас від експерта у сфері проєктного менеджменту та роботі з міжнародними донорами, засновника Фундації імені князів-благодійників Острозьких Руслана Краплича. Він детально розповів, які помилки категорично не можна робити при підготовці проєктів, а також розтлумачив, яким чином публічно реалізовувати свої проєкти у синергії зі всією зацікавленою громадою.

Наталія Назаренко, директор Шендерівської загальноосвітньої школи Корсунь-Шевченківського району поділилась власною радістю перемоги. Минулого року спортивно-екологічний проєкт від її громади отримав грант МХП.

— У нас зібралася дуже креативна команда з числа представників мешканців наших сіл, депутатів, учнів школи, їхніх активних батьків та місцевих підприємців. Завдяки такому „злиттю “ ми вже можемо реалізовувати такі проєкти, про які раніше й мріяти боялись. Ми чітко визначились, що у молодь потрібно вкладати інвестиції, адже це майбутнє сільських територій. Цьогоріч ми подавались на конкурс із новим проєктом, який передбачає створення освітнього „Happy hub“ на базі Шендерівського НВК, - розповіла директорка.

Ідея її навчального закладу - створити на території школи чотири зони комфорту. В них увійде „Кіндерляндія“ для діток, яких підвозять до навчального закладу із навколишній сіл, гурток робототехніки та зона з позначкою „еко“, де дітей навчатимуть екосвідомості. Остання зона - конференц-зала для проведення тренінгів, семінарів і вебінарів під час дистанційного навчання.

- Цей проєкт дозволить ввести до штатного розкладу НВК керівника гуртка у позаурочний час, що ми вважаємо перевагою, - зазначила Наталія Назаренко.

Антоніна Шевченко, голова Жіночої організації Катеринопільського району разом із однодумцями захищала проєкт активного та екзотичного виду спорту.

- Ми започаткували проєкт „ Скандинавська ходьба “, який отримав схвалення з боку багатьох людей громади. У нас давно діє жіноча організація при районній бібліотеці. І на її базі ми створимо спільноту за інтересом. Маємо гарний стадіон і саме там проводитимемо спортивне загартування. Серед членів клубу є й ті, хто вже давно самостійно освоює цей вид оздоровлення, - розповідає пані Антоніна.

Гарним прикладом для зацікавленості жінок стала історія однієї з жінок села, яка мала зайву вагу. Їй свого часу порекомендували ходьбу і за місяць вона показово вразила усіх — схудла на 12 кілограмів.

- Охочих займатися скандинавською ходьбою виявилось багато. Наразі маємо групу до 60-ти осіб. Проєкт і сприяння МХП дозволять нам отримати 30 комплектів спеціальних палок для занять. Також отримаємо точний тонометр і аптечку. А ще нам обіцяють надати тренера та лікаря, які слідкуватимуть за перебігом занять та станом здоров’я наших спортсменок, - зазначила Антоніна Шевченко. 

Переможцями конкурсу «Час діяти» стали: 

"Не пали - компостуй" – Степанецька ОТГ, «Освітній хаб «HAPPY-ХАБ» - с. Шендерівка, "Фізична активність – ліки для здоров'я" – смт Катеринопіль. Також здобули гранти жителі с. Литвинець із проектом «Створення пізнавально-рухового простору «Щасливе дитинство» та с. Чижівка із ідеєю "«Простір для відпочинку, розвитку та навчання «МАКІТРА». Мешканці села Білозір'я виступили з проектом «Створення туристичного маршруту «Лісовими стежками навколо ірдинського болота», а черняхівці з ідеєю встановити відеоспостереження у селі.

Громада села Мартинівка запропонувала проект «Екологічно-історичного маршруту «Мартинівський скарб»-2020». Мешканці села Дирдин за грантові кошти створять інформаційно-комунтативний центр у місцевій гімназії.

Ще 16 проєктів після свого доопрацювання авторами також отримали гранти.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору