Biopharma Plasma завжди вітає збільшення кількості бажаючих здати кров. Серед нових донорів нині є чимало тих, хто приходить на першу донацію не лише поодиноко, а й у складі цілих делегацій від конкретних фірм або підприємств. Так само працівники підприємств групи МХП, відтоді як було започатковано спеціальний корпоративний проект, все в більшій кількості виявляють бажання стати його частиною та допомогти тим, хто потребує лікування або екстреної медичної допомоги. Волонтерський проект від МХП є безстроковим і проводиться двічі на рік.
Світлана Огризько, начальник дільниці з вирощування птиці ПрАТ «Миронівська птахофабрика» потрапила на донацію вперше. Жінка зізнається, що отримала від відвідин „ Черкаси-Плазма“ незабутні враження. Адже спочатку 25 добровольцям від підприємства МХП провели цікаву екскурсію, пояснили суть донорства і вже потім запропонували зайняти місця у спеціальних кріслах, приєднаних до апаратури, яка власне й здійснює безконтактний забір крові.
— В перший раз взяти участь в нашій акції мені, на жаль, не вдалося. І от зараз з’явилась можливість надолужити. Тому я без зайвих вагань приїхала до Черкаського центру крові. Спочатку, перед самою процедурою, було трошки страшно. Проте, уважне ставлення персоналу до кожного, хто приходить здавати кров, або плазму, швидко допомогло подолати всі страхи, — ділиться жінка. — Тут все відбувається на найвищому, не побоюся цього твердження, світовому рівні. Здати плазму було моїм зваженим свідомим бажанням. Я добре розумію, що моя кров плюс кров інших донорів допоможе комусь врятувати життя. Я буду тільки щиро рада цьому. Зараз прийшли якісь нові відчуття, зокрема, усвідомлення свого невеличкого вкладу у щось дуже важливе.
За статистикою, переливання крові хоча б раз у житті потребує кожна третя людина, а донором стає кожна двадцята. Цікаво, але до Черкаського центру крові люди повертаються і стають донорами на постійній основі. Серед інших стала донором і Олександра Дороніна, яка є працівницею МХП. Загалом, у цьогорічній акції з донації лише на Черкащині виявили бажання взяти участь понад 200 осіб з числа співробітників МХП.
Минулого ж року записались на участь в проекті близько 600 працівників підприємств МХП в усіх регіонах присутності агрохолдингу . Цифри дійсно вражають!
— Волонтерство є невід’ємною частиною корпоративної соціальної відповідальності нашого агрохолдингу. «День Донора МХП» було започатковано влітку 2020 року на підприємствах групи компаній МХП під час пандемії. Тоді, коли для багатьох банків крові наповненість стала дуже актуальним, а часто і критичним питанням. І от коли проект стартував, було надзвичайно приємно дізнатись про те, що серед наших працівників вже є донори зі стажем. Для них була важливою підтримка з боку МХП, — коментує координатор проекту „День донора МХП“, менеджер корпоративної соціальної відповідальності МХП Світлана Мигаль. — Приємно й те, що до благородної акції приєднуються нові люди. Якщо місцеві мешканці, які живуть поряд з нашими підприємствами, також хочуть долучитись до проекту, ми не відмовляємо їм у можливості стати одним із наших волонтерів. „День донора“ — наймасштабніший волонтерський проект за кількістю залучених співробітників підприємства. Сподіваюсь, їх число буде лише збільшуватись ! Адже це дає можливість рятувати сотні людських життів, а також є корисним і для самого донора.
Ольга Богатирьова медичний директор закладу „Черкаси Плазма“ цілком розділяє таку думку.
— Донорство — акт прояву милосердя, — наголошує вона. — Людям здоровим неважко допомогти тим, хто того конче потребує. Це і онкохворі, і діти, породіллі, ті, хто потрапив у ДТП, або постраждав від якогось стихійного лиха, тощо. При кровотечах надзвичайно важливо вчасно зробити переливання крові. Тому участь в акціях з донорства є дуже благородною справою. І ми щиро вдячні всім тим, хто свідомо доєднується до них.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram