Ветеран Іван Колос з ТОВ «НВФ «Урожай» 10 місяців відновлювався після мінно-вибухової травми ноги. Нині повернувся до роботи. На підприємстві йому дали сучасний трактор, щоб зменшити навантаження на ноги. Адаптували умови роботи під працівника у межах програми «МХП Поруч», яка впроваджується в компанії МХП.
- Ми дякуємо нашим колегам-ветеранам, які повертаються в родину «Урожаю» після демобілізації. Ми не просто зберегли їхні робочі місця та виплачували заробітні плати, коли вони були на фронті. Ми підтримували їхні родини. Після повернення з фронту допомагаємо з реабілітацією, надаємо юридичну та психологічну допомогу, сприяємо перенавчанню та адаптації. У разі потреби на підприємстві для ветерана готові створити нове робоче місце чи посаду, - зауважує Олександр Воскобойнік, директор підприємства.
МХП розробила та впровадила програму «МХП Поруч», яка надає всебічну підтримку військовим, ветеранам, їхнім родинам та тим, хто чекає на близьких з фронту. Програма діє з моменту мобілізації військового та супроводжує на етапі реінтеграції ветерана. Важливою складовою програми «МХП Поруч» є Центр із взаємодії з військовими та ветеранами. Команда з 15 координаторів, які мають досвід роботи з військовими та ветеранами, а також розуміють їхні потреби, працює у громадах, де розташовані виробничі потужності МХП. Додатково підтримкою військових займається кросфункціональна команда з понад 30 фахівців: представників HR, КСВ, департаменту безпеки, охорони праці, психологів, юристів, спеціалістів із питань здоров'я та реабілітації, професійного навчання. Крім цього, МХП запустила цілодобову гарячу лінію, де захисники можуть повідомити про свої запити, потреби, проблеми та отримати консультацію щодо їх вирішення.
Серед тих, хто повернувся з війни, 36-річний Іван Колос. Від березня 2022 року його життя, як і всіх українців, розділилося на до та після. «До» – це було його мирне життя тракториста на СП Степанці, «після» - запеклі бої на території Луганщини, Сєвєродонецька та Лисичанська. Під Лисичанськом чоловік отримав тяжке поранення. У травні 2023 року його демобілізували. ТОВ «НВФ «Урожай» у співпраці зі своїм соціальним партнером БФ «МХП – Громаді» оплатив йому дороговартісну пластину, яку лікарі Черкаської обласної лікарні поставили, врятувавши від ампутації ногу. Іван проходив тривалу післяопераційну реабілітацію.
- Мої колеги завжди тримали зі мною зв'язок після мобілізації. Додзвонювалися, писали. Поки лежав у лікарні – навідувалися. Розповідали новини, жартували. Завдяки цьому я знаходив сили вірити у майбутнє, мріяти, будувати плани. Я знав, що повернуся до своєї роботи, бо мене чекають, моя родина захищена – бо про неї турбуються. Саме ці відчуття додавали сил, щоб пройти найскладніші випробування. На реабілітації вже не терпілося повернутися до роботи. Я дякую колегам, які поставилися до мене з розумінням, адаптували для мене умови роботи. Тепер я мрію лише про одне: щоб в країні була перемога, працювати, жити далі і йти вперед, - говорить Іван.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram