Міжвідомчі лікарні у Смілі та на Христинівщині можуть закрити?

04 травня 2015, 14:10

1430308499_zaliznychnyy_vokzal_smila

У 2015 році через зміни бюджетного фінансування постало питання про функціонування міжвідомчих медичних установ. Зокрема, спеціалізованої медико-санітарної частини та відділкових лікарень станції в м. Сміла та Христинівському районі.Наразі вирішується питання про передачу цих закладів на утримання громад зазначених регіонів. Проте, питання подальшого їх функціонування вивчається, інформують у департаменті охорони здоров’я Черкаської ОДА. .

- Сьогодні треба розуміти, що необхідність реорганізації цих закладів пов’язана не з рішеннями Департаменту чи місцевої влади. З 2015 року відповідно до Закону «Про Державний бюджет» згадані заклади передані на фінансування до місцевих бюджетів. Цей процес тривалий і ще не завершений, триває передача майна. Саме тому ми направили звернення до Міністерства охорони здоров’я щодо передбачення області додаткового міжбюджетного трансферу в сумі 20,0 млн грн на утримання вищезазначених закладів з подальшим врегулюванням на законодавчому рівні питання їх передачі у комунальну власність». Варто зауважити, що обсяг видатків медичної субвенції на поточний рік визначається за основним критерієм – чисельністю населення. До того ж у 2015-му році її обсяг не покриває усіх видатків галузі. А вузлова лікарня в Христинівці та МСЧ № 14 в Смілі надають допомогу й жителям з іншим населених пунктів та регіонів, бо мають у своій структурі підрозділи, - коментує заступник директора Департаменту ОЗ Черкаської ОДА Олег Найдан.

Крім того, на Смілянщині, порівняно з іншими райцентрами, мережа медичних закладів досить розгалужена: дві міські лікарні, дві міські поліклініки, стоматологічна поліклініка, районна центральна лікарня, а також ДЗ «Спеціалізована медико-санітарна частина № 14», яка має 170 ліжок, та ДЗ «Відділкова лікарня станції ім. Т.Шевченка «ДП Одеська залізниця», яка має ще 120 ліжок. Відповідно до розрахунків, в місті Сміла чисельність ліжок сягає 630, тобто 93,1 на 10 тис населення. А норматив – 80 ліжок на 10 тис населення (відповідно постанови Уряду від 28 червня 1997 року) для області, для міст він ще менший – 50 ліжок. Відтак, цей норматив значно перевищений. Така ж ситуація і в Христинівському районі. Маємо ситуацію, коли в цих містах лікувальні установи дублюють послуги одна одної. Питання досить складне і потребує регулювання на рівні держави. Наразі ж, до моменту передачі цих медичних закладів на баланс міст, Департамент не уповноважений вирішувати їх долю.

У квітні в облдержадміністрації відбулася нарада щодо питання роботи відомчих лікарень за головуванням заступника голови Черкаської ОДА. За її рішенням Департаменту запропоновано до звернутися до Національної гвардії з пропозицією про створення на базі МСЧ Сміли Центрального військового госпіталю для Нацгвардії. Цілком зрозуміло, що місцеві громади схвильовані. Це відбувається на лише на Черкащині, а й в інших регіонах. Проте, залишати людей напризволяще ніхто не збирається. Удосконалення роботи мережі лікувальних закладів сьогодні життєво необхідне.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору